Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła

Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła - Lewis Dartnell | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lewis Dartnell
WYMIAR
10,59 MB
NAZWA PLIKU
Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła.pdf
ISBN
4485771046490

OPIS

Fascynujące spojrzenie na dzieje ludzkości z perspektywy planety, na której żyjemyMówiąc o historii ludzkości, zazwyczaj skupiamy się na opowiadaniu o słynnych przywódcach, wielkich wojnach i masowych migracjach. Lewis Dartnell w swojej niezwykłej książce patrzy na dzieje naszego gatunku z innej perspektywy, odpowiadając na pytanie: W jaki sposób nasza kultura została ukształtowana przez samą Ziemię? Zabiera nas w fascynującą podróż, z której się dowiemy m.in. tego, jak pozostałości po starożytnym oceanie wpływają na preferencje wyborcze w Stanach Zjednoczonych; dlaczego Kolumb mógłby nigdy nie trafić do Ameryki, gdyby jego ofertę przyjął król Portugalii, a nie Hiszpanii; dlaczego Nowy Jork został ojczyzną drapaczy chmur, a pierwsze metro łatwiej było zbudować właśnie w Londynie; jak pasma oceanicznych wiatrów sprawiły, że w Afryce Południowej mówi się dziś w języku afrikaans.Ta książka pokazuje, że nasza historia jest nierozerwalnie związana z historią Ziemi – prądy, pasma wiatrów, procesy geologiczne i wydarzenia sprzed milionów lat warunkowały ewolucję naszego gatunku, doprowadzały do powstania i upadku wielkich imperiów i szlaków handlowych i wciąż oddziałują na nasze życie, wpływając na współczesną sytuację geopolityczną, a także na to, co jemy na śniadanie, z czego budujemy nasze domy i najnowocześniejsze urządzenia.

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. E-book serwis 📚 LitRes zaprasza do pobrania Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła, Lewis Dartnell w epub i mobi lub przeczytania jej online! Napisz i zapoznaj się z rezenzjami o książce na stronie LitRes! Początki.

Nr katalogowy: MR08354653. Okładka: Twarda.

POWIĄZANE KSIĄŻKI