Oświęcim Praga. Czas miłości i nadziei

Oświęcim Praga. Czas miłości i nadziei - Iwona Mejza | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iwona Mejza
WYMIAR
12,50 MB
NAZWA PLIKU
Oświęcim Praga. Czas miłości i nadziei.pdf
ISBN
8411322982985

OPIS

Pasja, rajdy samochodowe, miłość i wielkie nadzieje…Kiedy pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku rozpoczęto w Polsce produkcję samochodów Oświęcim Praga, nikt nie przypuszczał, jakim ogromnym powodzeniem będą się one cieszyć. Piękne nadwozie, dobra jakość, szybkość pobudzały wyobraźnię i zachęcały do ich nabywania.Oświęcim Praga by nie powstała, gdyby nie grupa pasjonatów – niezwykłych ludzi wierzących w swoje marzenia. To o nich jest ta powieść.Iwona Mejza– autorka komedii kryminalnych „Wszystkie grzechy nieboszczyka” „Wyszedł z domu i nie wrócił”oraz „Przepis na zbrodnię”, współautorka antologii „Kryminalna 13”. Współtwórczyni projektów propagujących historię rodzinnego miasta. Autorka scenariusza literackiej gry miejskiej „Kryminalne zagadki Oświęcimia – Tajemnica Hotelu Herz”.Z przekonania optymistka, dla której szklanka jest zawsze do połowy pełna, z zamiłowania ogrodniczka, przesadzi, dosadzi, przekopie. Uważa, że praca w ogrodzie sprzyja obmyślaniu fabuł kolejnych powieści. Prowadzi blog: www.inkella.blogspot.comTomasz Klimczak – dziennikarz radiowy i telewizyjny. Realizator filmowy, animator kultury i miłośnik historii, wspólnie z Mirosławem Ganobisem współprodukował filmy „Oświęcim – Auschwitz na styku dwóch światów” i „Oświęcim Praga”. Współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim, prowadząc zajęcia na kierunku Public Relations. Na swoim koncie ma również dwa tomiki wierszy „Serce Judasza” i „Wniebowstąpienia?”.Mirosław Ganobis – miłośnik i propagator historii Oświęcimia, kolekcjoner i twórca prywatnego muzeum poświęconego historii miasta, współproducent filmów „Oświęcim – Auschwitz na styku dwóch światów”, „Oświęcimski kartel rybny” oraz „Oświęcim Praga”. Należy do pokolenia Polaków znających okres II wojny światowej jedynie z opowiadań świadków historiii lektury książek. Jeszcze bardziej odległa w czasie jest dla niego historia Oświęcimia sprzed 1939 roku. Mimo to przedwojenny klimat miasta i jego duchowość jest mu bliższaniż czasy, w jakich żyje obecnie.

Przeczytaj opis książki "Oświęcim Praga Czas nadziei i miłości" a także poznaj jej ocenę. Sprawdź też koniecznie recenzję "Oświęcim Praga Czas nadziei i miłości". Oświęcim Praga.

Sprawdź też koniecznie recenzję "Oświęcim Praga Czas nadziei i miłości". Oświęcim Praga. Czas miłości i nadziei - Mejza Iwona, Klimczak Tomasz, Ganobis Mirosław , tylko w empik.com: 30,00 zł .

POWIĄZANE KSIĄŻKI