Smak dymu

Smak dymu - Anna Trojanowska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Trojanowska
WYMIAR
11,68 MB
NAZWA PLIKU
Smak dymu.pdf
ISBN
9204844254200

OPIS

O miłości w cieniu Wielkiej WojnySmak dymu to kontynuacja losów bohaterki świetnie przyjętego przez czytelników Piołunu na zapomnienieWarszawa, rok 1914. Lea jest pewną siebie, energiczną kobietą, matką trójki dzieci. Pracuje w aptece i próbuje wprowadzić do niej zioła z własnego zbioru. Wydawałoby się, że niczego jej nie brakuje, a jednak nie czuje się szczęśliwa. Po dziesięciu latach małżeństwa z Wincentem z gorącego uczucia, które ich połączyło, niewiele zostało.Gdy niespodziewanie nadarza się okazja, Lea wybiera się w podróż na daleką Syberię. Kiedy powraca do Warszawy, świat jest już inny, wybucha I wojna światowa, a Wincent pozostaje daleki, zajęty sprawami fabryki. Lea będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla niej najważniejsze, i jak odzyskać to, co wydawało się już stracone.Anna Trojanowska – autorka powieści Piołun na zapomnienie (2018) oraz kryminału retro Człowiek z brzytwą (2018).

Jak się okazuje, problemy z węchem mogą występować również po przejściu choroby związanej z zakażeniem koronawirusem.Lekarze mówią o ozdrowieńcach zgłaszających się do nich z objawami zaburzeń węchu. Smak dymu to doskonale napisana, wielowarstwowa powieść, choć autorka podsumowuje ją skromnie »odgłosy, zapachy, trochę codzienności, trochę świąt, jak w ziołowym eliksirze na długie życie«". Marek Ławrynowicz, pisarz.

Pracuje w aptece i próbuje wprowadzić do niej zioła z własnego zbioru. Wydawałoby się, że niczego jej nie brakuje, a jednak nie czuje się ... Smak dymu to doskonale nakreślony miks wielkiej i tej małej historii, losów kobiety, jej rodziny, jak i milionów innych ludzi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI