Perfekcyjny zakład. Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia

Perfekcyjny zakład. Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia - Adam Kucharski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Kucharski
WYMIAR
7,9 MB
NAZWA PLIKU
Perfekcyjny zakład. Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia.pdf
ISBN
4323377646570

OPIS

Jak przechytrzyć Los, Fortunę, przypadek, szczęście, traf? Innymi słowy: jak obstawiać, żeby wygrywać?Przez ostatnie 500 lat hazardziści, wspierani przez matematyków i naukowców, próbowali złamać system i znaleźć na to skuteczny sposób. Twierdza wydawała się nie do zdobycia. W „Perfekcyjnym zakładzie” Adam Kucharski opowiada zadziwiającą historię o tym, w jaki sposób udało się ją zdobyć ekspertom, a przy okazji zrewolucjonizować naukę i matematykę. Co więcej, pokazuje, że poszukiwanie „perfekcyjnego zakładu” stało się kluczowe dla naukowej pogoni za lepszym światem.Razem z autorem odwiedzimy luksusowe kasyna w Las Vegas, zajrzymy w karty pokerzystom i dowiemy się, co może pocieszyć przegranych.Adam Kucharski jest matematykiem i epidemiologiem, autorem bestsellerowej książki „Prawa epidemii” i laureatem wielu prestiżowych nagród dla popularyzatorów nauki. Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman.„Elegancka i zabawna opowieść o tym, co się dzieje z hazardem, kiedy zastosować do niego naukę. Odsłania prawdę stojącą za szczęśliwym trafem”. Wall Street Journal

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia - Adam Kucharski - ebook (epub + mobi) Książka, która oferuje nie lada emocje. Zabiera nas do kasyn w Las Vegas. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że raczej nie.

Jak nauka i matematyka pozbawiają hazard ślepego szczęścia" - oprawa miękka - Wydawnictwo MAMANIA. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2020 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI