Kasze

Kasze - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
10,67 MB
NAZWA PLIKU
Kasze.pdf
ISBN
8680919104498

OPIS

Kasza to samo zdrowie. Jest mało przetworzona, a więc bogata w błonnik, stanowi świetne źródło magnezu, cynku, żelaza, potasu i witamin z grupy B. Do tego kasze są pyszne oraz… modne. U można z nich przyrządzić niemal wszystko!

Ze względu jednak na jej właściwości nawet osoby dbające o kaloryczność, nie powinny z niej rezygnować całkowicie. CZYM JEST KASZA? Kasza to obtaczane i polerowane lub rozdrabniane bielmo ziaren zbóż i nasion pseudozbóż, które zostały poddane obróbce termicznej, oczyszczone, odtłuszczone, a następnie pozbawione niejadalnej łuski, plewki kwiatowej i zarodka. Bogata w białko i węglowodany, wykorzystywana często do produkcji otrębów.

Ponadto kasza gryczana Melvit jest bogata w węglowodany oraz zawiera bardzo małą ilość tłuszczu. Kasza gryczana jest delikatniejsza od kaszy jęczmiennej czy pęczaku - łatwo ją rozgotować. Zwłaszcza jeśli dla ułatwienia kupujemy ją pakowaną w specjalne torebki i gotujemy w „głębokiej" wodzie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI