Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte

Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte - Iwona Kienzler | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iwona Kienzler
WYMIAR
10,74 MB
NAZWA PLIKU
Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte.pdf
ISBN
2595306885378

OPIS

Kim była nieszczęśliwa dziewczyna z portretów Wyspiańskiego? Dlaczego większość mitycznych postaci na obrazach Malczewskiego ma twarz tej samej kobiety? Kto stał za desperackim czynem młodego Podkowińskiego, kiedy ten zdecydował się pociąć nożem swoje najsłynniejsze płótno? Na te i inne pytania odpowiada w swojej najnowszej książce Iwona Kienzler, zabierając czytelników w krainę polskiego malarstwa.

Boskie, natchnione, przeklęte". To kolejna wspaniała podróż w krainę malarstwa! Publikacja „Kobiety ze słynnych polskich obrazów" jest książką, której nie można przegapić.

Boskie, natc Kim była nieszczęśliwa dziewczyna z portretów Wyspiańskiego? Dlaczego większość mitycznych postaci na obrazach Malczewskiego ma twarz jednej i tej samej kobiety o niepokojącej urodzie? Kto stał za desperackim czynem młodego Podkowińskiego, kiedy ten Kim była nieszczęśliwa dziewczyna z portretów Wyspiańskiego? Dlaczego większość mitycznych postaci na obrazach Malczewskiego ma twarz jednej i tej samej kobiety o niepokojącej urodzie? Kto stał za desperackim czynem młodego Podkowińskiego, kiedy ten zdecydował się pociąć nożem swoje najsłynniejsze płótno? Na te i inne pytania odpowiada w swojej najnowszej książce Iwona... Premiera książki Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte nie dostała jeszcze oceny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI