Żydowscy obywatele Krakowa. Sztuka i kultura. Tom 2

Żydowscy obywatele Krakowa. Sztuka i kultura. Tom 2 - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,39 MB
NAZWA PLIKU
Żydowscy obywatele Krakowa. Sztuka i kultura. Tom 2.pdf
ISBN
2375356617539

OPIS

Przed II wojną światową Żydzi stanowili ponad 30% mieszkańców Krakowa. Zagłada dotknęła niemal wszystkich. Celem publikacji notesów wydawnictwa EMG jest ? z konieczności fragmentaryczne i subiektywne ? ukazanie portretów polskich Żydów, którzy mieszkali i pracowali w Krakowie lub w inny sposób byli z nim związani. Ten tom pokazuje osoby, które działały w sferze sztuki i kultury: malarstwa, teatru, literatury, muzyki, kolekcjonerstwa, a także darczyńców najważniejszych polskich muzeów i muzy najsławniejszych artystów. Postacie te, często zapomniane, są symbolami ponad sześćdziesięciotysięcznej niegdyś społeczności zaangażowanej w rozwój naszego miasta i państwa.Notes do czytania to w założeniu forma przystępna dla każdego, składająca się z krótkich biogramów niezwykłych osób. Uzupełniają je wspaniałe, a często nieznane zdjęcia, pochodzące z kolekcji rodzinnych lub rzadko pokazywanych bądź w ogóle niedostępnych dla publiczności archiwów muzealnych i bibliotecznych. Na wolnych stronach zainteresowani mogą dopisywać notatki i poszerzać informacje, wędrując śladami bohaterów notesu.Teksty zamieszczone w notesie są dwujęzyczne: po polsku i po angielsku.

Przeczytaj recenzję Sztuka i kultura. Żydowscy obywatele Krakowa.

Teksty zamieszczone w notesie są dwujęzyczne: po polsku i po angielsku. Przed II wojną światową Żydzi ... Zobacz koniecznie Książki i czasopisma Żydowscy obywatele Krakowa Tom 2 Sztuka i kultura w cenie 27.00 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI