Żydowscy obywatele Krakowa. Kuchnia i kultura. Tom 3

Żydowscy obywatele Krakowa. Kuchnia i kultura. Tom 3 - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
4,99 MB
NAZWA PLIKU
Żydowscy obywatele Krakowa. Kuchnia i kultura. Tom 3.pdf
ISBN
8501164718151

OPIS

Celem tej publikacji nie jest pokazanie tego co nazywa się kuchnią żydowską. Przedstawione przepisy to symboliczny wybór receptur spisanych przez przedwojennych krakowian żydowskiego pochodzenia, w większości niereligijnych. Te prywatne notatki są czymś więcej niż podpowiedzią, jak gotować ? stały się także pretekstem do biogramów i tłem fragmentu życia niegdyś jednej czwartej społeczności Krakowa. Ten obraz byłby zbyt ubogi bez pokazania restauracji i kawiarni prowadzonych przez żydowskich obywateli naszego miasta. W notesie znalazły się więc zdjęcia i informacje o takich lokalach, a w biogramach ? fragmentaryczne dane o życiu w przedwojennym Krakowie, historii nieistniejących już miejsc, dramacie wojennym i późniejszych dziejach. Podczas badań okazało się, że wiele rodzin restauratorów było związanych z rozwojem krakowskiego i polskiego sportu, więc i ten aspekt pojawił się publikacji. Publikacja ma formę notesu do czytania. Tych, którzy mają chęć poszukać więcej informacji, zachęcamy do pójścia śladem bibliografii i do dopisywania znalezionych wiadomości na wolnych stronach. Można tam też notować własne przepisy lub notatki ulepszające podane receptury.Teksty zamieszczone w notesie są dwujęzyczne: po polsku i po angielsku.

Kuchnia i kultura - opis książki: Celem tej publikacji nie jest pokazanie tego co nazywa się kuchnią żydowską. Przedstawione przepisy to symboliczny wybór receptur spisanych przez przedwojennych krakowian żydowskiego pochodzenia, w większości niereligijnych. £6.38 - Celem tej publikacji nie jest pokazanie tego co nazywa się kuchnią żydowską.

Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Sprawdź niskie ceny i kup Żydowscy obywatele Krakowa T.3 Kuchnia i kultura w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Książka Żydowscy obywatele Krakowa Tom 3 Kuchnia i kultura - Praca zbiorowa Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić Kuchnię i kulturę trzeci tom notesu do czytania z serii Żydowscy obywatele Krakowa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI