Owoce wiśni

Owoce wiśni - Osamu Dazai | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Osamu Dazai
WYMIAR
11,78 MB
NAZWA PLIKU
Owoce wiśni.pdf
ISBN
3527400120925

OPIS

Owoce wiśni tworzy szesnaście opowiadań, wybranych spośród najpoczytniejszych w twórczości Osamu Dazaia. Pisarz nie wychwala w nich takich skarbów „japońskości”, jak ceremonia parzenia herbaty czy teatr no. Nie mówi współczesnym mu rodakom, jak żyć w strasznych czasach wojny i jak odnaleźć się w powojennej rzeczywistości przegranego państwa. Autor, z humorem i ironią, czerpiąc z osobistych przeżyć oraz doświadczeń, opisuje zwyczajne życie. Drobne zdarzenia, przyjemne i bolesne przeżycia służą pytaniu o kształt i sens ludzkiej egzystencji. Uniwersalizm prozy Osamu Dazaia, jej nadal świeży styl do dziś ujmują rzesze czytelników na całym świecie.

Ich przykładem jest wiśnia. Wiśnie to także - liście i gałązki Niezwykłe właściwości wiśni znane są od wieków. W medycynie naturalnej wykorzystuje się nie tylko owoce, ale również gałęzie i liście z wiśniowego drzewka.

Ich mięsisty miąższ jest równie ciemny, podobnie jak sok, który mimo to nie barwi. Okres zbioru przypada na drugą połowę lipca. O KSIĄŻCE.

POWIĄZANE KSIĄŻKI