Sobotnia góra

Sobotnia góra - Joanna Papuzińska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Papuzińska
WYMIAR
10,43 MB
NAZWA PLIKU
Sobotnia góra.pdf
ISBN
4605054133497

OPIS

Chociaż w tytule tej bajki wznosi się góra, to tak naprawdę (jak już wie ten, kto przeczytał,a zaraz zobaczy ten, kto czytać będzie) najważniejsza w niej jest niezwykła, czarodziejska woda. A ja do wszystkich wodnych bajek mam szczególne upodobanie, choć sama nie wiem dlaczego. Może dlatego, że jest ich wiele: bajki o żywej wodzie, o wodzie, która wymierza sprawiedliwość jak najprawdziwszy sędzia, bajki o podwodnych krainach, w których przeróżne dziwy się dzieją, o wodnych królach i królewnach, i w końcu o tej panience, którą wszyscy znamy, która pilnuje nas nad brzegiem Wisły…Ale to jeszcze wcale nie koniec i obiecuję Wam, że będę grzebać i szukać wśród bajczarów i czarbajów, żeby ich dla was odnaleźć jak najwięcej – pod jednym wszakże warunkiem: że wy także będziecie robić to dla mnie. Będziemy kopać w wielkiej kopalni baśni, bo jeszcze tyle jest w niej ciekawego…

12.oo, z przystanku MZK w Gorzowie ( przy Askanie) wsiadamy do autobusu nr 131 i jedziemy do Lubna, aby dotknąć romańskiego portalu XIII-wiecznego kościółka. Potem lasami dotrzeć do ... Dziś pokaz "Sobotniej Góry" w Kutnowskim Domu Kultury.

A ja do wszystkich wodnych bajek mam szczególne upodobanie, choć sama nie wiem dlaczego. Chociaż w tytule tej bajki wznosi się góra, to tak naprawdę (jak już wie ten, kto przeczytał,a zaraz zobaczy ten, kto czytać będzie) Sobotnia góra. 4 wyświetleń | Mniej niż 1 minuta czytania Joanna Papuzińska.

POWIĄZANE KSIĄŻKI