Król Edyp

Król Edyp - Sofokles | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sofokles
WYMIAR
12,76 MB
NAZWA PLIKU
Król Edyp.pdf
ISBN
2139020980419

OPIS

Klasyka literatury polskiej i światowej w starannym wydaniu z przypisami – to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.

Wróżbita, ślepy starzec obdarzony przez bogów umiejętnością przepowiadania przyszłości. Zostaje sprowadzony na dwór za radą Kreona i prawdopodobnie pod przymusem.

Starzec, pod wyraźną presją króla, oznajmia mu, że to on jest winny śmierci poprzedniego władcy. Król Edyp jako tragedia antyczna „Król Edyp" jest, podobnie jak „Antygona", typową tragedią antyczną. Nazywany bywa również tragedią losu, ponieważ bardzo wyraźnie pokazuje dominację siły wyższej - losu, fatum nad życiem człowieka.Historia Edypa oraz całego rodu Labdakidów dowodzi dobitnie, iż pomimo usilnych starań człowiek przegrywa z losem i nie ma wpływu na ... Król Edyp - najsłynniejszy kryminał świata! Napisz recenzję (około 1 strony A4), w której przedstawisz historię syna Lajosa w konwencji kryminału.

POWIĄZANE KSIĄŻKI