Janko Muzykant (lektura z opracowaniem)

Janko Muzykant (lektura z opracowaniem) - Henryk Sienkiewicz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Henryk Sienkiewicz
WYMIAR
6,99 MB
NAZWA PLIKU
Janko Muzykant (lektura z opracowaniem).pdf
ISBN
8639907855938

OPIS

Janko Muzykant opowiada historię ubogiego, wiejskiego chłopca, który był bardzo wątłego zdrowia i przez wszystkich, nawet przez własną matkę, nazywany odmieńcem. Jednak chłopiec posiadał cechy, którymi wyróżniał się na tle innych mieszkańców wsi, były nimi wrażliwość na dźwięki i miłość do muzyki. Upragnionym instrumentem Janka były skrzypce, niestety o prawdziwych mógł tylko pomarzyć...

Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem. Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród ... Sprawdź niskie ceny i kup Janko Muzykant z opracowaniem.

Czas i miejsce akcji, geneza. Utwór to nowela, która została napisana przez Henryka Sienkiewicza w Paryżu, a która jest wyrazem typowego dla pozytywistów zainteresowania biedą, ubóstwem, a także i wsią.

POWIĄZANE KSIĄŻKI