Apokalipsa ks. Dolindo. Czasy ostateczne oczami wielkiego mistyka z Neapolu

Apokalipsa ks. Dolindo. Czasy ostateczne oczami wielkiego mistyka z Neapolu - Jakub Jałowiczor | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jakub Jałowiczor
WYMIAR
5,58 MB
NAZWA PLIKU
Apokalipsa ks. Dolindo. Czasy ostateczne oczami wielkiego mistyka z Neapolu.pdf
ISBN
5725535334178

OPIS

Czy ks. Dolindo przepowiedział koniec świata?Ksiądz Dolindo Ruotolo przygotowywał komentarz do ostatniej księgi Nowego Testamentu w 1944 roku, kiedy doszło do kolejnego bombardowania Neapolu. Jego interpretacja tekstu Apokalipsy nie odnosi się jednak wyłącznie do opowieści o wojnie. To głęboko prorocka wizja świata i przyszłości, którą kapłan z Neapolu przekazuje kolejnym pokoleniom.Jakub Jałowiczor wczytuje się w słowa ks. Dolindo i pokazuje współczesny świat targany konfliktami, wojnami, kryzysem wiary i moralności. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście obecnie żyjemy w czasach ostatecznych.Dzięki interpretacji tekstów księdza z Neapolu odkryjemy w Apokalipsie przesłanie do nawrócenia oraz głęboką troskę Boga o los każdego człowieka.Książka zawiera fragmenty nieznanych wcześ­niej komentarzy biblijnych ks. Dolindo Ruotolo.Jakub Jałowiczor – dziennikarz „Gościa Niedzielnego”. Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Czasy ostateczne oczami wielkiego mistyka z Neapolu, Tak widziałem Niepokalaną. Ks Dolindo Ruotolo, Pakiet: Czasy ostateczne oczami wielkiego mistyka z Neapolu.

Dolindo do ostatniej księgi Nowego Testamentu. Co najbardziej chciał nam przekazać autor słynnej modlitwy „Jezus, Ty się tym zajmij"? Dzięki interpretacji tekstów księdza z Neapolu odkryjemy w Apokalipsie przesłanie do nawrócenia oraz głęboką troskę Boga o los każdego człowieka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI