Cywilizacje

Cywilizacje - Laurent Binet | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Laurent Binet
WYMIAR
7,69 MB
NAZWA PLIKU
Cywilizacje.pdf
ISBN
1217294862770

OPIS

Zderzenie cywilizacji i brawurowa alternatywna wizja renesansowej Europy w powieści pełnej humoru, inwencji i zaskoczeń.Nagroda Akademii Francuskiej.Około roku 1000: córka Eryka Rudego, Freydis, obiera kurs na południe.1492: Kolumb nie odkrywa Ameryki.1531: Inkowie wyruszają na podbój Europy.Scenariusz niemożliwy? Gdyby Inkowie mieli konie, żelazo i antybiotyki, mogliby pokonać konkwistadorów, a historia świata potoczyłaby się inaczej.Cywilizacje to powieść osnuta wokół tej hipotezy. Atahualpa przybywa do Europy Karola V Habsburga. Co w niej zastaje?Inkwizycję hiszpańską, reformację Lutra, rodzący się kapitalizm. Cudowny wynalazek druku i strony, które mówią. Monarchie wyczerpane niekończącymi się wojnami i zagrożeniem ze strony osmańskiej Turcji. Morza opanowane przez piratów.Kontynent rozrywany przez religijne konflikty i dynastyczne kłótnie. A przede wszystkim zgnębiony i wygłodzony lud na granicy wrzenia. Żydzi w Toledo, Maurowie w Grenadzie, niemieccy chłopi – to mogą być sojusznicy.Z Cuzco do Akwizgranu, przez bitwę pod Lepanto – wizja globalizacji a rebours. Niewiele zabrakło, by stała się naszą rzeczywistością.

Bardzo wysoka technologia pozwoliła im na zgłębienie wielu tajemnic dotyczących życia i egzystowania istot. a) cywilizacje starożytnego Wschodu: Mezopotamia - kraina leżąca na Bliskim Wschodzie w dorzeczu Tygrysu i Eufratu. Na jej terenach znajdowały się kolejno różne państwa.

wedo pisze: 2020-12-19 o 13:24. Szanowna Pani Grazyno, Przyjmujemy zapisy na książkę "BESTIA - cywilizacja nad przepaścią" Marka Tomasza Chodorowskiego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI