Bezpieczeństwo społeczności lokalnych

Bezpieczeństwo społeczności lokalnych - Piotr Mickiewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Mickiewicz
WYMIAR
9,87 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczeństwo społeczności lokalnych.pdf
ISBN
5168255335350

OPIS

Zakres tematyczny ujętych zagadnień jest rzadko podejmowany w Polsce. Stanowi to niewątpliwie jeden z walorów recenzowanej monografii. Wspólnym mianownikiem opracowania są mechanizmy zarządzania bezpieczeństwem na poziomie lokalnym. Każde działanie człowieka, ze swej natury, powinno zmierzać do osiągania wcześniej wyznaczonych celów. Koncepcja taka, rozszerzona o postulat rozumności człowieka, była obecna w teorii i praktyce ludzkiego działania od wieków. Nie inaczej jest w przypadku tworzenia strategii i programów lokalnych poprawy bezpieczeństwa i przeciwdziałania patologiom…Z recenzji Piotra LizakowskiegoWarte podkreślenia jest szerokie uwzględnienie kwestii kształtowania urbanistycznego przestrzeni w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa - problematyce często pomijanej lub marginalizowanej w programach lokalnych. Podobnie ocenić należy umieszczenie w opracowaniu kwestii zagrożenia epidemicznego i określonych ustawowo procedur postępowania aparatu administracyjnego. Kwestia ta była pomijana w podręcznikach omawiających problematykę bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Tak samo ocenić należy omówienie roli pozamilitarnych przygotowań obronnych - także pomijanych w tego rodzaju opracowaniach.Z recenzji Roberta Wodejki

89 niebezpieczne to nieoświetlone, pozbawione kontroli podwórza, jednak zdecydowana większość respondentów nie odczuwa takiego zagrożenia. Rys.

Seminarium zostało zorganizowane przez Wydział Administracji Wyższej Szkoły Policji oraz Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej. BEZPIECZEŃSTWO SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH URBAN A. Wydawnictwa polskie i anglojęzyczne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI