Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien

Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien - Bartłomiej Grzegorz Sala | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bartłomiej Grzegorz Sala
WYMIAR
8,83 MB
NAZWA PLIKU
Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien.pdf
ISBN
1352250703903

OPIS

Książka „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien” Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł literackich i ludowych podań. Autor poświęca każdej bohaterce jeden rozdział – oprócz opisu i analizy postaci podaje jej pochodzenie, ewolucję i wpływ, jaki wywarła na kulturę. Dzięki lekturze możemy szczegółowo prześledzić losy Goplany, Juraty, Meluzyny czy też najpopularniejszej w Polsce wodnej panny – syrenki warszawskiej. To doskonała pozycja dla wszystkich amatorów legend i klasyki polskiej literatury.

Książka „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien" Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł literackich i ludowych podań. Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien - opis produktu: Książka `Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien` Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł literackich i ludowych podań. Książka "Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien" Wydawnictwo Bosz informuje o ukazaniu się nowego tytułu: „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien" autorstwa Bartłomieja Grzegorza Sali, który prezentuje ponad 60 najsłynniejszych morskich boginek, syren i nimf, znanych z polskich ludowych podań i dzieł literackich. Jak informuje wydawca, każdej wodnicy poświęcony jest jeden rozdział ... Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien Sala, Bartłomiej Grzegorz, Rasolka, Mikita Ilustracje, Wydawnictwo Bosz Year of publication: 2020. Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien .

Książka „Wśród... Opis. Książka „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien" Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium demonstrujące 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł literackich i ludowych podań. £10.48 - Książka „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien" Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nim Książka Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł lite Książka Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł lite „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien" to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 61 najsłynniejszych polskich syren, nimf i rusałek, nad którym obecnie... Hurtownia podręczników i książek Ateneum.

POWIĄZANE KSIĄŻKI