Witajcie w Ameryce

Witajcie w Ameryce - Linda Bostrom Knausgard | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Linda Bostrom Knausgard
WYMIAR
5,49 MB
NAZWA PLIKU
Witajcie w Ameryce.pdf
ISBN
7207373074583

OPIS

Świat jedenastoletniej Ellen zawalił się w momencie odejścia, a potem śmierci, ojca. W ramach protestu, ale też z poczucia winy, dziewczynka postanawia przestać mówić.W powolnej opowieści Lindy Boström Knausgard śledzimy losy naszej bohaterki zamkniętej w mikrokosmosie tego, co pozostało z rodziny – matki i brata. „Nasza rodzina jest rodziną światła” powtarza matka, ale tak naprawdę jej członkowie żyją w cieniu.Główna bohaterka nie współczuje samej sobie, nie prosi nas o litość, a więc i my, czytelnicy, jej nie współczujemy.„Dagens Nyheter”Pełna delikatności historia dziewczynki: minimalistyczna, zwięzła, subtelna, ale też brutalna. Napisana w samoobronie, zapewniająca wyzwolenie.„Der Spiegel”Ellen korzysta z najmocniejszej broni, jaką dysponuje: milczenie bohaterki udowadnia, że siła literatury jest niezrównana.„Vanity Fair”

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. EBook Witajcie w Ameryce - mobi, epub / Knausgard Linda Bostrom , 26,65 zł, Świat jedenastoletniej Ellen zawalił się w momencie odejścia, a potem śmierci, ojca.

Tłumaczenie: Dominika Górecka. Premiera: 9 września 2020.

POWIĄZANE KSIĄŻKI