Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii

Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii - Tomasz Kwarciński | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Kwarciński
WYMIAR
6,37 MB
NAZWA PLIKU
Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii.pdf
ISBN
1335148977557

OPIS

Czego dotyczy ekonomia? Dlaczego ekonomiści nie mogą przewidzieć kryzysów ekonomicznych? Czy istnieje ekonomia wolna od wartości? Czy bogacąc się będziemy szczęśliwsi? A także, czy rząd ma prawo „szturchać” obywateli? Na te, i szereg innych pytań z szeroko rozumianej ekonomii, filozofii i etyki odpowiadają dwaj wybitni przedstawiciele świata nauki: dr hab. Marcin Gorazda, prawnik, filozof, ekonomista oraz dr Tomasz Kwarciński, ekonomista i filozof.Autorzy w swojej pracy obrali za cel przedstawienia zagadnień z „filozofii ekonomii” jednakże w przeciwieństwie do swoich poprzednich publikacji, postanowili uczynić to w bardziej przystępnej formie. Jest więc to pozycja adresowana do czytelnika chcącego poznać i zrozumieć świat ekonomii, czemu zdecydowanie pomaga mocne uproszczenie omawianych zagadnień, luźny, miejscami gawędziarki styl narracji, oraz liczne, często kontrowersyjne przykłady z badań ekonomicznych. Naukowcy przekonują, że ekonomia jako nauka społeczna korzysta z całej gamy metod typowych dla nauk społecznych. Ma jednak pewne historycznie uwarunkowane osobliwości, na które warto zwrócić uwagę jeżeli chce się ją w pełni zrozumieć, stąd potrzeba wyjaśnienia między innymi modeli matematycznych, którym autorzy poświęcają cały osobny rozdział. Nie zapominają także o metodach empirycznych, ekonomii behawioralnej, znaczeniu analiz danych, procesach eksperymentalnych i wielu, wielu innych zagadnieniach przybliżających czytelnikowi świat ekonomii.

Pierwsze zdanie tegoż tytułu mogłoby sugerować, że praca ta traktować będzie o relacji między subiektywnym poczuciem szczęścia (jak się czujemy) i mierzalnym poziomem dobrobytu (ile posiadamy ... Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii autorstwa Marcina Gorazdy i Tomasza Kwarcińskiego to kolejna z książek, którą wybrali nasi Czytelnicy w plebiscycie na popularnofilozoficzną książkę roku 2020.

Premiera: 2020-10-22. Księgarnia internetowa merlin.pl Między dobrobytem a szczęściem Eseje z filozofii ekonomii | Gorazda Marcin,Kwarciński Tomasz | Copernicus Center Press.

POWIĄZANE KSIĄŻKI