Adam Myjak Historie / Stories

Adam Myjak Historie / Stories - Adam Myjak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Myjak
WYMIAR
11,39 MB
NAZWA PLIKU
Adam Myjak Historie / Stories.pdf
ISBN
1866365753277

OPIS

Adam Myjak – wybitny rzeźbiarz, pedagog, profesor oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem na wydziale rzeźby w 1971 roku. Wyróżniany i nagradzany od czasów studenckich, odznaczony złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Autor licznych realizacji pomnikowych, plenerowych oraz scenograficznych. Jego dzieła wystawiane są na wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Sztuka rzeźbiarza skupia się na postaci ludzkiej, szczególną uwagę poświęcając wizerunkowi głowy i twarzy. Konsekwentnie poszukuje formy przetrwania sztuki, ukazując strach, ból, żart, refleksję. Perfekcyjny warsztat artysty drwi z materii, z wdziękiem balansując na granicy konwencji i percepcji oraz łącząc na pozór niepasujące do siebie skrajności.

Historie Adam Myjak Historie; Adam Myjak Historie Magdalena Sołtys. Dostępny.

1947 - rzeźbiarz i pedagog, profesor sztuk plastycznych. ... Adam Myjak autor - Najtańsze książki, muzyka, filmy - Gandalf.com.pl Adam Myjak Historie; Adam Myjak Historie Magdalena Sołtys.

POWIĄZANE KSIĄŻKI