Egotyki i niewiersze

Egotyki i niewiersze - Bogdan Jaremin | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bogdan Jaremin
WYMIAR
11,77 MB
NAZWA PLIKU
Egotyki i niewiersze.pdf
ISBN
3868717222034

OPIS

Bogdan Jaremin to poeta filozofujący, ale zawsze w oparciu o konkretny obraz, sugestywną metaforę, przejrzystą składnię. Być może precyzja tych wierszy wynika z badawczych pasji autora Egotyków i niewierszy, który jest doktorem nauk medycznych. Może dlatego właśnie jego teksty przypominają wykłady z anatomii człowieka i świata.Nowe wiersze Jaremina są zarazem dyskursywne i liryczne, jakby poeta ? idąc za przykładem Czesława Miłosza ? poszukiwał „formy bardziej pojemnej, / która nie byłaby zanadto poezją ani zanadto prozą”. Stąd przekorny nieco tytuł Egotyki i niewiersze. „Niewiersze” dlatego, że są to utwory przesycone filozoficznymi dociekaniami, w których poeta stara się scalić dwie bardzo różne części swojej natury: racjonalną i osjaniczną, oświeceniową i romantyczną. A czym miałby być „egotyk”? Erupcją narcyzmu? Nic z tych rzeczy. „Egotyk” ? którego nazwa jest neologizmem stworzonym przez analogię do erotyku ? to utwór autorefleksyjny, odwiert w głębokich pokładach „ja”.Ostatnio karierę robi ekopoetyka ? holistyczna gałąź literaturoznawstwa, podważająca dychotomiczny podział na naturę i kulturę. Ten tom Bogdana Jaremina, zważywszy na ilość biologicznych odniesień, na czułość wobec Matki Ziemi, spodoba się pionierom tego nurtu. I z pewnością nie tylko im.

Nowe wiersze Jaremina są zarazem dyskursywne i ... Egotyki i niewiersze - opis produktu: Bogdan Jaremin to poeta filozofujący, ale zawsze w oparciu o konkretny obraz, sugestywną metaforę, przejrzystą składnię. Być może precyzja tych wierszy wynika z badawczych pasji autora Egotyków i niewierszy, który jest doktorem nauk medycznych. Bogdan Jaremin to poeta filozofujący, ale zawsze w oparciu o konkretny obraz, sugestywną metaforę, przejrzystą składnię.

Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy. Szybkie wysyłki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI