Wiedeń. Miasto najlepsze do życia

Wiedeń. Miasto najlepsze do życia - Marta Guzowska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Guzowska
WYMIAR
11,35 MB
NAZWA PLIKU
Wiedeń. Miasto najlepsze do życia.pdf
ISBN
5627886611939

OPIS

Cesarz, pałac, tańczące białe konie i sachertorte to tylko wierzchołek góry lodowej Wiednia.Wiedeńczycy chodzą? po ulicach w równie zrelaksowany sposób, w jaki kierują? samochodami. Nie pędzą?, nie przepychają? się?, gdy ktoś´ tarasuje im drogę?, wręcz przeciwnie – chętnie zatrzymują? się? na pogawędki ze znajomymi w drzwiach i u szczytu schodów. Kochają zwierzęta, winnice i parki. Mimo że bardzo trudno tu o dobrą kawę, wiedeńczycy uwielbiają przesiadywać w kawiarniach i często spędzają tam długie godziny na rozmowach o szpiegowskiej historii miasta i tajemnicach kanałów miejskich. Tak właśnie trzeba żyć!Marta Guzowska przyznaje, że choć w Wiedniu mieszka od kilkunastu lat, to nadal nie może powiedzieć, że zna to miasto jak własną kieszeń: jest zbyt bogate, zbyt skomplikowane i na pewno znalazłyby się miejsca, których nie odwiedziła, albo historie, których nie poznała. Ale to wystarczająco dużo czasu, żeby się w jakimś mieście zakochać. Żeby docenić jego urok i przewrotne poczucie humoru. I żeby stwierdzić, że jest najlepszym na świecie miastem do życia!

To m.in. dzięki bogatemu dziedzictwu kulturowemu czy doskonałemu systemowi edukacji.

Warto podkreślić, że Wiedeń jest liderem zestawienia po raz 10. z rzędu. Miasto najlepsze do życia" Marty Guzowskiej - premiera 16.09.2020 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI