Stuartowie. Anglia 1603-1714

Stuartowie. Anglia 1603-1714 Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
6,92 MB
NAZWA PLIKU
Stuartowie. Anglia 1603-1714.pdf
ISBN
7714733712807

OPIS

Niniejsza książka uznawana jest za najlepsze jednotomowe opracowanie dotyczące XVII-wiecznej Anglii i doczekała się już pięciu wznowień w Wielkiej Brytanii. Autor udowadnia, że Stuartowie niesłusznie znaleźli się w cieniu swoich wielkich poprzedników, a ich losy są równie burzliwe i intrygujące jak dzieje dynastii Tudorów. Okres panowania Stuartów to nie tylko czas wojen domowych - wielkiego Cromwella, rewolucji i tragicznych losów Karola I. Za rządów szkockiej dynastii Anglia rozpoczęła ekspansję kolonialną, stała się europejskimmocarstwem i doprowadziła do unii realnej ze Szkocją,tworząc Królestwo Wielkiej Brytanii.Wydanie to zostało starannie przejrzane i uaktualnione przez Petera Gaunta. Uwzględnia nowe osiągnięcia naukowe i zmieniające się trendy w badaniach nad epoką Stuartów. Zostało poszerzone o kluczową tematykę, jak między innymi: ekonomiczne, religijne i społeczne tło epoki pierwszych Stuartów, istotne wydarzenia zbrojne oraz spory dotyczące angielskiej wojny domowej, podboje kolonialne, polityka zagraniczna i wojny prowadzone poza granicami kraju oraz znaczące wydarzenia, jakie nastąpiły w Szkocji i Irlandii.Barry Coward był wykładowcą historii w Birkbeck College na Uniwersytecie Londyńskim i autorem licznych publikacji, między innymi monografii Oliver Cromwell (2000) czy dzieła The Cromwellian Protectorate (2002).Peter Gaunt jest profesorem specjalizującym się wczesną nowożytnością na Uniwersytecie w Chester. Obecny prezes i były przewodniczący Towarzystwa Cromwellowskiego (The Cromwell Association). Jego dotychczasowe publikacje to między innymi The English Civil War: A Military History (2014) i napisana wspólnie z Barrym Cowardem praca English Historical Documents, 1603-1660 (2010).

Przekonaj się sam! Stuartowie. Anglia 1603-1714.

Żeby wyświetlić datę z innego regionu należy kliknąć w odpowiednią flagę.Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu". Sprawdź niskie ceny i kup Stuartowie. Anglia, 1603-1714 w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Stuartowie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI