Polskie zwycięstwo dla wolności Europy

Polskie zwycięstwo dla wolności Europy - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,3 MB
NAZWA PLIKU
Polskie zwycięstwo dla wolności Europy.pdf
ISBN
4369456379584

OPIS

Wojskowy Instytut Wydawniczy wraz z Centralną Biblioteką Wojskową, przypominając wydarzenia sprzed 100 lat, stworzyli unikatową publikacje zawierającą relacje i wspomnienia uczestników i świadków wojny Rosji bolszewickiej z Polską, w tym Bitwy Warszawskiej, wydane wcześniej na łamach "Bellony" Wśród autorów znaleźli się m.in. gen. Marian Kukiel (w 1920 roku dowódca 24 Brygady Piechoty, później historyk wojskowości i polityk, gen.Tadeusz Ludwik Piskor (adiutant marszałka Józefa Piłsudskiego - w 1920 roku w bitwie nad Niemnem szef sztabu Polowego Naczelnego Wodza), a także gen. Louis Faury (francuski doradca dowodzącego 4 armią gen. Leonarda Skierskiego, współtwórca Wyższej Szkoły Wojennej).

... Zarówno przed wojną, jak i obecnie większość historyków uznaje, że to Piłsudski jest ojcem zwycięstwa, tak samo uważa ogół Polaków.

Drukuj Publikuj do PDF. Dzięki konkursowi można otrzymać dotacje na działania patriotyczno-edukacyjne i wykonanie muralu upamiętniającego 100.

POWIĄZANE KSIĄŻKI