Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy

Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy - Łukasz Dąbrowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Łukasz Dąbrowski
WYMIAR
3,29 MB
NAZWA PLIKU
Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy.pdf
ISBN
1700619881450

OPIS

Druga książka twórców kanału Urbex HistoryWitajcie na następnej wyprawie - tym razem zabierzemy was do Japonii, a głównym celem naszej podróży będzie skażona strefa w Fukushimie.Japończycy mówią, że czas w tym miejscu zatrzymał się 11 marca 2011 roku, kiedy tsunami wywołane przez największe od 140 lat trzęsienie ziemi doprowadziło do awarii reaktorów w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi. Miasta i wioski w promieniu kilkudziesięciu kilometrów opustoszały. Przykrył je opad z radioaktywnej chmury.Jak jest tam teraz, prawie dekadę później? Czy już można czuć się bezpiecznie? Czy mieszkają tam ludzie? Jak wysoka jest radiacja? Wyrusz z nami do miejsca, którego nazwa u wielu wywołuje zimny dreszcz, i stań naprzeciw uszkodzonych reaktorów.Jednak emocje nie opadną jak wskazówki dozymetrów, a wyprawa nie dobiegnie końca wraz z historiami opowiedzianymi nam przez mieszkańców skażonej strefy. Zanim wrócimy do domu, wejdziemy jeszcze razem do miasta duchów, przedrzemy się przez las Aokigahara, zwany lasem samobójców, i zobaczmy świętą górę Japończyków - wulkan Fudżi (aktywny, choć śpi już ponad 300 lat!).Poznaj Fukushimę, o jakiej nie przeczytasz w żadnym przewodniku, i zobacz Japonię naszymi oczami.

Wchodzimy do skażonej strefy to już druga książka chłopaków z kanału Urbex History, którzy w swoich filmach na YouTube ukazują miejsca opuszczone. Zawsze wyczekuję piątkowego filmu i jeszcze ani razu się nie zawiodłam, dlatego widząc ich książkę w zapowiedziach, od razu zapisałam ją na listę do przeczytania. Skip to the end of the images gallery.

Japończycy mówią, że czas w tym miejscu zatrzymał się 11 marca 2011... Książka Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno autorstwa Dąbrowski Łukasz, Niedziułka Konrad, Stankowski Jakub , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .

POWIĄZANE KSIĄŻKI