Szaniec

Szaniec - Agnieszka Jeż | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Jeż
WYMIAR
10,18 MB
NAZWA PLIKU
Szaniec.pdf
ISBN
3922133291434

OPIS

Debiut kryminalny uznanej autorki powieści obyczajowych: ironia, suspens i portret polskiej prowincji, który poraża realizmem.Senne Warmia i Mazury pod koniec lata. Nadchodzi burza. Nic już nie będzie takie samo.Szaniec – ekskluzywny hotel z programem surwiwalowym. Ośmioro gości, którzy znają tylko swoje imiona, pełna izolacja i odcięcie od świata. Idealne warunki, by „zajrzeć w głąb siebie”, jak obiecuje folder reklamowy.Idealne warunki na idealne morderstwo.W trakcie turnusu zostaje zamordowany jeden z uczestników. Przy schludnie ułożonym ciele bez oznak przemocy leży kartka z biblijnym cytatem.Sprawę prowadzą sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń z Komendy Miejskiej Policji w Giżycku. Dla niego to finisz przed wyczekiwaną emeryturą. Ona marzy, by wyrwać się z rodzinnych stron i odciąć od przeszłości.Gdy okazuje się, że ofiara to szanowany ksiądz dziekan, Wiera czuje dreszcz podniecenia: oto morderstwo z morałem, na jakie czekała.Trzeba jednak uważać, o czym się marzy.Elegancka zbrodnia zaczyna odkrywać swoje mroczne oblicze, a nazwa Szaniec nabiera nowego znaczenia.„Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem”. Jak odróżnić dobro od zła? Kto jest ofiarą, a kto oprawcą? Co wybrać: prawdę czy sprawiedliwość?

Najważniejsze grupy znaczeniowe: » szaniec - w odniesieniu do stworznej barykady czegoś » szaniec - w kontekście wojskowym » szaniec - jako ziemne umocowanie polowe » szaniec - jako samodzielny punkt obronny » szaniec - jako rodzaj wojskowego umocnienia ziemnego » szaniec - jako określenie zapory odcinającej drogę Pierwszym zadaniem, w którym uczestniczyli bohaterowie „Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego w ramach działań Małego Sabotażu, była akcja przeciw warszawskim fotografom, którzy wystawiali w szafkach wystawowych fotografie żołnierzy niemieckich, przez co demoralizowali nie tylko samych siebie, ale i całe społeczeństwo.. Początkowo otrzymali oni listowne wezwania do ... Firma Szaniec zajmuje się sprzedażą, wynajmem i serwisem nagrzewnic powietrza olejowych, elektrycznych i gazowych.

Kingi w Nowym Korczynie; Bp Jan Piotrowski: Brak wierności jest wielką ludzką wadą ... Synonimy słowa „szaniec" z podziałem na grupy znaczeniowe . Najważniejsze grupy znaczeniowe: » szaniec - w odniesieniu do stworznej barykady czegoś » szaniec - w kontekście wojskowym » szaniec - jako ziemne umocowanie polowe » szaniec - jako samodzielny punkt obronny » szaniec - jako rodzaj wojskowego umocnienia ziemnego » szaniec - jako określenie zapory odcinającej drogę Pierwszym zadaniem, w którym uczestniczyli bohaterowie „Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego w ramach działań Małego Sabotażu, była akcja przeciw warszawskim fotografom, którzy wystawiali w szafkach wystawowych fotografie żołnierzy niemieckich, przez co demoralizowali nie tylko samych siebie, ale i całe społeczeństwo..

POWIĄZANE KSIĄŻKI