Hilscher. Plakaty / Posters

Hilscher. Plakaty / Posters - Irena Przymus | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Irena Przymus
WYMIAR
10,81 MB
NAZWA PLIKU
Hilscher. Plakaty / Posters.pdf
ISBN
7913295016033

OPIS

Kolejna książka w serii „Plakaty” przybliży czytelnikom twórczość Huberta Hilschera, jednego z najbardziej znanych reprezentantów polskiej szkoły plakatu. Hilscher był wszechstronnym artystą, który zajmował się nie tylko plakatem i grafiką użytkową, lecz także ilustracją książkową i identyfikacją wizualną. Związany był z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz wieloma wydawnictwami i czasopismami – kierował zespołem artystycznym w Wydawnictwie Artystyczno-Graficznym (1961–1970), „Przeglądzie Kulturalnym” (1959–1961) i „Projekcie” (1962–1983). Do najpopularniejszych prac Hilschera należą liczne plakaty cyrkowe przedstawiające zwierzęta, zwłaszcza zaś tygrysy i lwy. Jego twórczość charakteryzują dowcip oraz balansowanie na granicy realizmu i ekspresjonizmu. Za tekst i wybór plakatów odpowiada Irena Przymus.

Hubert Hilscher * zajmował się grafiką użytkową, plakatem, ilustracją książkową, projektował logotypy * twórca niezwykłej, pełnej ekspresji i humoru serii plakatów cyrkowych * ur. 25.10.1924 w Warszawie - zm.

Cyrk stanowi ucieczkę w świat iluzji i dziecięcych marzeń, barwnych esów-floresów. Hilscher był grafikiem bardzo wszechstronnym, o ogromnym dorobku projektowym, traktującym swą profesję z pokorą i szacunkiem. Kup teraz na Allegro.pl za 250 zł - plakat Hubert Hilscher 1977 Ziemia Kurpiowska (7868845353).

POWIĄZANE KSIĄŻKI