Straż! Straż! Świat Dysku

Straż! Straż! Świat Dysku - Terry Pratchett | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Terry Pratchett
WYMIAR
7,23 MB
NAZWA PLIKU
Straż! Straż! Świat Dysku.pdf
ISBN
9770979867765

OPIS

Służba na Straży Nocnej bynajmniej nie należy do zajęć zapewniających splendor i powszechny szacunek, a cóż dopiero mówić o dowodzeniu tą formacją.Niestety, kapitan Vimes nie ma wyboru, szuka więc pociechy na dnie butelki, jego dwóm podwładnym nie pozostaje zaś nic innego jak starannie unikać miejsc, gdzie może zostać popełnione jakiekolwiek przestępstwo. Wszyscy zdążyli przywyknąć do tej sytuacji, lecz pewnego dnia wybucha potworne zamieszanie: oto do Ankh-Morpork przybywa gigantyczny krasnolud Marchewa i postanawia zostać najlepszym strażnikiem w historii miasta - akurat wtedy, gdy do miasta przybywa smok.Powieść tłumaczy, dlaczego z pewnych względów można to uznać za zdarzenie pozytywne, z innych za negatywne. Marchewa nie ma co do tego wątpliwości.

Krótko o książce: "Mogą być nazywani Gwardią Pałacową, Strażą Miejską al­bo Patrolem. Niezależnie od nazwy, racja ich istnienia - w każ­dym dziele fantasy heroicznej - jest taka sama. Książka Straż! Straż! Świat Dysku.

Straż! Straż! Pratchett ... Świat Dysku - wieloksiąg, którego akcja toczy się w fikcyjnym świecie w kształcie dysku. Autorem cyklu jest Terry Pratchett..

POWIĄZANE KSIĄŻKI