O naturze rzeczy. Współczesne wprowadzenie do buddyzmu

O naturze rzeczy. Współczesne wprowadzenie do buddyzmu - Lama Ole Nydahl | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lama Ole Nydahl
WYMIAR
9,8 MB
NAZWA PLIKU
O naturze rzeczy. Współczesne wprowadzenie do buddyzmu.pdf
ISBN
6995424766846

OPIS

Zgodnie z naukami Buddy każdy z nas doświadcza swojej własnej karmy, czyli rezultatów wcześniejszych myśli, słów i działań. Prawdziwa praca z umysłem zaczyna się więc od świadomego przejęcia odpowiedzialności za własne czyny i rozwinięcia samodzielności. Nie wszystkim łatwo jest to zrozumieć, szczególnie wtedy, gdy ktoś znajduje się w trudnym życiowym położeniu. Budda naucza jednak, że przyczyną cierpienia nie jest zło, lecz niezrozumienie. Dlatego chodzi przede wszystkim o usunięcie niewiedzy sprawiającej, że postępowanie istot prowadzi je często do cierpienia zamiast do trwałego szczęścia, którego każdy nieustannie szuka. Nauki Buddy ukazują drogę do tego celu.(fragment)O naturze rzeczy to rozszerzona wersja książki Jakimi rzeczy są, której pierwsze wydanie powstało we wczesnych latach siedemdziesiątych i która została przetłumaczona na niemal trzydzieści języków.Lama Ole Nydahl przed ponad czterdziestoma laty otrzymał pełny przekaz nauk buddyzmu Diamentowej Drogi od XVI Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże – zwierzchnika szkoły Kagyu, jednej z czterech głównych linii przekazu buddyzmu tybetańskiego – i od tamtego czasu na prośbę swego nauczyciela nieprzerwanie rozpowszechnia nauki Buddy na Zachodzie. Założył na całym świecie około sześćset świeckich ośrodków medytacji, działających obecnie pod duchowym przewodnictwem XVII Karmapy Teje Dordże. Trudno znaleźć przykład nauczyciela, który w tak dużym stopniu przyczyniłby się do przeniesienia buddyzmu na Zachód i stosowania jego metod pracy z umysłem do predyspozycji zachodnich praktykujących.

Autor przedstawił w niej w bardzo przystępny sposób najważniejsze założenia buddyzmu z myślą o osobach początkujących lub jedynie zainteresowanych tym zagadnieniem. Szczegóły: O naturze rzeczy - Nydahl Lama Ole. Tytuł: O naturze rzeczy Podtytuł: Współczesne wprowadzenie do buddyzmu Autor: Nydahl Lama Ole Wydawnictwo: Czarna Owca ISBN: 9788375544718 Tytuł oryginału: Wie die Dinge sind: Eine zeitgemäße Einführung in die Lehre Buddhas Tłumacz: Tracewski Wojtek Języki: polski Rok wydania: 2018 ... Zgodnie z naukami Buddy każdy z nas doświadcza swojej własnej karmy, czyli rezultatów wcześniejszych myśli, słów i działań.

Czarna Owca O naturze rzeczy Współczesne wprowadzenie do buddyzmu Nydahl Lama Ole. Broszurowa ze skrzydełkami: Wydanie: pierwsze: ISBN: 978-83-755-4471-8: EAN: 9788375544718: Tytuł oryginalny: Wie die ... Zgodnie z naukami Buddy każdy z nas doświadcza swojej własnej karmy, czyli rezultatów wcześniejszych myśli, słów i działań.

POWIĄZANE KSIĄŻKI