Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów

Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów - Grigorij Popow | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grigorij Popow
WYMIAR
8,61 MB
NAZWA PLIKU
Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów.pdf
ISBN
6218572027259

OPIS

Popow wybiera prezentację faktów i zdarzeń, unikając takiej interpretacji, która opowiada się za racjami którejś ze stron konfliktu, co wprawdzie utrudnia lekturę (poprzez nagromadzenie tych faktów), lecz zapewnia względnie obiektywną relację. Sprzyja temu wykorzystanie nie tylko opracowań rodzimych historyków i politologów, lecz – w znacznym zakresie – literatury światowej.Pierwszym większym poligonem doświadczalnym dla lansowania idei promotora światowej rewolucji była Polska. Z chwilą rozpoczęcia ofensywy spod Kijowa (do tego momentu Rosja odgrywała rolę ofiary) zmieniła się retoryka bolszewików. Teraz stali się orędownikami interesów światowego proletariatu. By uniknąć kolizji z interesami narodowymi, bolszewicy starali się pozyskać robotników podbijanych krajów i ewentualnie chłopów tam, gdzie proletariat miejski był nieliczny. Ta strategia nie powiodła się w Polsce. Polski proletariat nie stał się tym „nożem w plecy” swego rządu narodowego, jakim chcieli go widzieć Lenin i Dzierżyński.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów; Interwencja. Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów .

Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Wojna z bolszewikami w świetle dokumentów 59,90 zł 50,92 zł Popow wybiera prezentację faktów i zdarzeń, unikając takiej interpretacji, która opowiada się za racjami którejś ze stron konfliktu, co wprawdzie utrudnia lekturę (poprzez nagromadzenie tych faktów), lecz zapewnia względnie obiektywną relację. Grigorij Popow w książce „Interwencja.

POWIĄZANE KSIĄŻKI