O śmierci i odrodzeniu. czyli jak umrzeć bez lęku

O śmierci i odrodzeniu. czyli jak umrzeć bez lęku - Lama Ole Nydahl | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lama Ole Nydahl
WYMIAR
5,96 MB
NAZWA PLIKU
O śmierci i odrodzeniu. czyli jak umrzeć bez lęku.pdf
ISBN
1171046105782

OPIS

Prawdziwe buddyjskie znaczenie umierania, śmierci i odradzania sięLama Ole Nydahl opisuje wiele subtelnych doświadczeń związanych z przebiegiem procesu umierania i wyjaśnia, czego doświadcza umysł w stanie pośrednim pomiędzy śmiercią i kolejnymi narodzinami, a także, jak dzięki określonym medytacjom można lepiej przejść przez proces umierania i następnie osiągnąć wyższy poziom świadomości. Przekonuje, że wiedza o tych tajemniczych zdarzeniach nie tylko pomaga przejrzyście zrozumieć koniec istnienia, lecz wzbogaca także pogląd na życie tu i teraz.Powołuje się na najnowsze badania tak zwanych stanów bliskich śmierci, które wskazują na to, że dalsze istnienie świadomości po śmierci staje się coraz bardziej prawdopodobne.* * *Świat zachodni często unikał i nadal unika tematu śmierci i umierania. Poważnemu potraktowaniu tych ważnych, ostatnich chwil życia, stoi tu na przeszkodzie materialistyczny światopogląd i zbiorowy lęk. Natomiast buddyzm tybetański ma bardzo otwarty stosunek do śmierci, nacechowany wnikliwą dociekliwością. Wielcy buddyjscy mistrzowie medytacji uzyskali zdumiewającą wiedzę o dokładnym przebiegu faz umierania. Te wydarzenia opisane są w przede wszystkim w „Tybetańskiej księdze umarłych”, a Lama Ole Nydahl przedstawia je w niniejszej książce w sposób przystępny dla współczesnego czytelnika. Otrzymał on od wielu mistrzów liczne niezbędne przekazy i po raz pierwszy wyjaśnia tu słynną praktykę poła - medytację „świadomego umierania”. Stosując te ćwiczenia można ułatwić sobie przejście do stanu pośmiertnego, lub nawet urzeczywistnić Jasne Światło prowadzące do oświecenia, które jest najwyższym poziomem świadomości.Lama Ole Nydahl jest jednym z najbardziej znanych nauczycieli buddyjskich. Razem ze swoją żoną Hannah są pierwszymi zachodnimi uczniami XVI Karmapy, wielkiego mistrza medytacji buddyzmu tybetańskiego, którego po raz pierwszy spotkali w 1969 roku podczas podróży poślubnej do Nepalu. Na jego prośbę od prawie czterdziestu lat wprowadzają buddyzm Diamentowej Drogi do naszego kręgu kulturowego.

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. "O śmierci i odrodzeniu" | czyli jak umrzeć bez lęku, Lama Ole Nydahl | Książki \ Lama Ole Nydahl | Buddyjska Księgarnia Internetowa i Sklep Buddyjski - kfshop.pl Prawdziwe buddyjskie znaczenie umierania, śmierci i odradzania się Lama Ole Nydahl opisuje wiele subtelnych doświadczeń związanych z przebiegiem procesu umierania i wyjaśnia, czego doświadcza umysł w stanie pośrednim pomiędzy śmiercią i kolejnymi narodzinami, a także, jak dzięki określonym medytacjom można lepiej przejść przez proces umierania i następnie osiągnąć wyższy ... O śmierci i odrodzeniu, czyli jak umrzeć bez lęku Nydahl Lama Ole.

Przeczytaj recenzję O śmierci i odrodzeniu czyli jak umrzeć bez lęku. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! O ŚMIERCI I ODRODzENIU CzYLI JAK UMRzEĆ BEz LĘKU Literatura popularnonaukowa już od 25,17 zł - od 25,17 zł, porównanie cen w 5 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI