Zwolnienia pracowników a polityka personalna organizacji

Zwolnienia pracowników a polityka personalna organizacji - Małgorzata Sidor-Rządkowska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Małgorzata Sidor-Rządkowska
WYMIAR
11,90 MB
NAZWA PLIKU
Zwolnienia pracowników a polityka personalna organizacji.pdf
ISBN
5361696607914

OPIS

W książce omówiono kwestie zarówno zwalniania pracowników przez pracodawcę, jak i ich odchodzenia z własnej woli. Procesy te są ważnym elementem polityki personalnej, a ich jakość – sprawdzianem kultury organizacji. W czasach kryzysu tematyka ta nabiera szczególnej aktualności.Autorka skupia się na następujących zagadnieniach:zjawisko redukcji zatrudnienia – przebieg, rozwiązania alternatywne, kryteria wyboru osób do zwolnienia; wpływ formy zwalniania na wizerunek organizacji; zasady prowadzenia rozmów ze zwalnianymi pracownikami; outplacement i związane z nim korzyści; zwolnienia spowodowane negatywną oceną pracy; sposoby zapobiegania odchodzeniu wartościowych pracowników; wykorzystanie informacji zwrotnej od odchodzących pracowników.Rozważania poparte są licznymi wynikami badań oraz przykładami z praktyki. Książka wzbogacona jest także o materiał Pawła Gniazdowskiego, dyrektora polskiego oddziału Lee Hecht Harrison DBM, który dzieli się niezwykle interesującymi i aktualnymi informacjami na temat procesów restrukturyzacji zatrudnienia w Polsce.Adresaci: Publikacja skierowana jest do menedżerów wszystkich szczebli oraz dyrektorów i pracowników działów zasobów ludzkich. Zbiór wartościowych wskazówek znajdą tu również osoby rozstające się z organizacją.

Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy. Szybkie wysyłki.

W zwalnianiu pracowników wyróżnić można: Zwolnienia grupowe, które są spowodowane zmianami organizacyjnymi. Zwolnienia pracowników a polityka personalna.. (Małgorzata Sidor-Rządkowska).

POWIĄZANE KSIĄŻKI