Tunele kolejowe w Polsce w obecnych granicach, wybudowane do 1945 roku

Tunele kolejowe w Polsce w obecnych granicach, wybudowane do 1945 roku - Przemysław Dominas | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Przemysław Dominas
WYMIAR
9,18 MB
NAZWA PLIKU
Tunele kolejowe w Polsce w obecnych granicach, wybudowane do 1945 roku.pdf
ISBN
8652543343465

OPIS

Książka Tunele kolejowe w Polsce w obecnych granicach, wybudowane do 1945 roku prezentuje historię budowy i eksploatacji tuneli kolejowych na terenie obecnej Polski. Zagadnienia dotyczące budowy 25 tuneli (z czego siedemnaście powstało w Prusach, sześć w Galicji, jeden w Królestwie Polskim i jeden w odrodzonej Polsce) przedstawiono na tle problematyki XIX-wiecz­nego budownictwa tunelowego w regionie alpejskim.W książce opisano zarówno budowę dwóch najtrudniejszych tuneli w Rydułtowach oraz w Łupkowie, które powstawały odpowiednio pięć i sześć lat, jak i demontaż tunelu w Wałbrzychu pod górą Brzezinka w latach 30. XX wieku. Przed­stawiono również budowę najdłuższego górskiego tunelu w Polsce (1605 m) pod Małym Wołowcem w Wałbrzychu, gdzie zastosowano nowoczesne szwajcarskie wiertarki hydrauliczne systemu Brandta. Opisano także tunele powstałe na kolei szerokotorowej w Uniejowie-Rędzinach koło Miechowa, jak i wąskotorowy tunel w Szklarach koło Rzeszowa.Obok tuneli budowanych metodami górniczymi zaprezentowane zostały również tunele miejskie, budowane metoda­mi odkrywkowymi, w Bielsku-Białej, Toruniu i tunel kolei średnicowej w Warszawie.Książka powstała głównie na podstawie materiałów źródłowych zdeponowanych między innymi w archiwach w Berlinie, Warszawie i Wiedniu. Tekst uzupełniają liczne ilustracje i plany sytuacyjne omawianych obiektów.

Upominek do każdego zamówienia. Wysyłka nawet tego samego dnia! Książka Tunele kolejowe w Polsce w obecnych granicach, wybudowane do 1945 roku pochodzi z wydawnictwa Księży Młyn.

Zagadnienia dotyczące budowy 25 tuneli (z czego siedemnaście powstało w Prusach, sześć w Galicji, jeden w Królestwie Polskim i jeden w odrodzonej Polsce) przedstawiono na tle problematyki XIX-wiecz­nego budownictwa ... Kup teraz. Cena 63,59 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI