Opowieści nadzwyczajne

Opowieści nadzwyczajne - Poe Edgar Allan | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Poe Edgar Allan
WYMIAR
7,60 MB
NAZWA PLIKU
Opowieści nadzwyczajne.pdf
ISBN
3521004957817

OPIS

Edgar Allan Poe był enigmatyczną postacią, której życie stało się równie intrygujące jak jego fikcyjne dzieła. Opowieści nadzwyczajne to zbiór opowiadań w tłumaczeniu Bolesława Leśmiana. Zawierają one wszystkie typowe motywy i cechy pisarstwa Poego: grozę, demonizm, nastrojową niezwykłość, tajemniczość, niepokój, fatalizm, sięganie do niezwykłych stanów świadomości. Autor jest mistrzem metafory i makabreski, w doskonały sposób łącząc ze sobą elementy horroru i piękna.

W skład tego zbioru wchodzą między innymi takie dzieła Poe jak: "Czarny kot", "Diabeł na wieży", "Studnia i wahadło" czy "Hop-frog". Edgar Allan Poe to wybitny przedstawiciel romantyzmu w literaturze amerykańskiej. Opowieści nadzwyczajne.

Inne wydania ... "Opowieści nadzwyczajne" to zbiór opowiadań w tłumaczeniu Bolesława Leśmiana. Zawierają one wszystkie typowe motywy i cechy pisarstwa Poego: grozę, demonizm, nastrojową niezwykłość, tajemniczość, niepokój, fatalizm, sięganie do niezwykłych stanów świadomości.

POWIĄZANE KSIĄŻKI