Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim. Samo Sedno

Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim. Samo Sedno - Dorota Gromnicka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dorota Gromnicka
WYMIAR
8,28 MB
NAZWA PLIKU
Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim. Samo Sedno.pdf
ISBN
2821663981029

OPIS

Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim to praktyczny przewodnik z ćwiczeniami terapeutycznymi. W drodze ku odzyskaniu zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia towarzyszy Dorota Gromnicka, psycholog i doświadczona psychoterapeutka, która inspiruje do autorefleksji oraz odnalezienia łączności ze swoimi uczuciami, myślami i pragnieniami.Autorka przedstawia aktualne informacje dotyczące depresji, jej przyczyn, mechanizmów powstawania oraz czynników utrudniających jej rozpoznanie, takich jak wyparcie, zaprzeczanie, racjonalizacja czy bagatelizowanie. Podpowiada, jak odróżnić zwykły smutek i złe samopoczucie od alarmujących objawów, które można łatwo przeoczyć. Liczne ćwiczenia i pytania w formie otwartej pomagają ocenić własny stan psychiczny oraz zachowanie bliskiej osoby.W poradniku znajdują się również konkretne przykłady i opisy przypadków wyjaśniające, co się dzieje z osobą chorą i czego ona potrzebuje. Autorka pokazuje, jak i kiedy można jej pomóc oraz gdzie kończy się wpływ osoby pomagającej. Zaproponowane ćwiczenia pozwolą unikać barier w komunikacji, a liczne wskazówki pomogą zadbać o własne emocje i samopoczucie w trudnej relacji.Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?uczy, rozpoznać objawy depresji u siebie i bliskichuświadamia przyczyny choroby – skąd się bierze i dlaczego pokonanie jej wymaga wysiłkuprezentuje sprawdzone i skuteczne metody walki z depresjąpokazuje, jakie czynniki blokują wyzdrowienie i jak się z nimi uporaćpodpowiada, jak wspierać najbliższych zmagających się z chorobąpozwala przejąć kontrolę nad własnym życiem i ustrzec się przed nawrotem chorobyO autorce:Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników Jak zbudować poczucie własnej wartości? oraz Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach?

Internetowy system zamówień. Podręczniki szkolne, językowe, beletrystyka, książki dla dzieci, lektury, pomoce edukacyjne.

Oferujemy Państwu wyjątkowe zabawki edukacyjne w przystępnej cenie. W dodatku bez wychodzenia z domu :) Kup teraz na Allegro.pl za 23,92 zł - Depresja.

POWIĄZANE KSIĄŻKI