Pani na Kopicach

Pani na Kopicach - Gabriela Anna Kańtor | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gabriela Anna Kańtor
WYMIAR
5,49 MB
NAZWA PLIKU
Pani na Kopicach.pdf
ISBN
9989272541314

OPIS

Joanna Gryzik - półsierota z obszarów podkopalnianej biedy, która stała się panią bajkowego pałacu wKopicach i pierwszą kobietą biznesu w tej części Europy.Nawet gdyby klasycy baśni bardzo się starali, nie wymyśliliby tej historii, takiego widowiskowego dalszego ciągu losów Kopciuszka. A wszystko to wydarzyło się naprawdę, wiele lat czekając na odkrycie i opisanie. Pani na Kopicach to swoiste herstory, oddanie głosu kobiecie, która żyła w XIX wieku i teoretycznie głosu nie mając, zmieniła jednak świat wokół siebie, pokazując, że warto wyłamać się z konwenansów epoki.

Jak to jednak w bajkach bywa - a ta ... Gabriela Anna Kańtor urodziła się na Śląsku, gdzie spędziła wiele lat, stąd jej powieści: "Koronki z płatków śniegu", "Tańcząc na czubkach palców", "Ławeczka księżnej Daisy" oraz najnowsza dylogia: "Śląski Kopciuszek"i "Pani na Kopicach" osadzone są w tej właśnie niezwykłej krainie - między Wrocławiem a Tychami. Pani na Kopicach - audiobook audiobook (mp3) Gabriela Anna Kańtor. Wydawca: Wydawnictwo Xaudio.

29,00 zł 34,90 zł Oszczędzasz 5,90 zł. "Pani na Kopicach" to fenomenalne dzieło, które opowiada o mało popularnej, historycznej postaci- Joannie Gryzik. Po treści można wywnioskować, iż autorka musiała zdobyć sporo wiedzy, zanim przystąpiła do napisania tej lektury.

POWIĄZANE KSIĄŻKI