What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych

What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych - Benjamin K. Bergen | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Benjamin K. Bergen
WYMIAR
7,42 MB
NAZWA PLIKU
What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych.pdf
ISBN
3791163944692

OPIS

Jak to możliwe, że pacjenci po zawale, utraciwszy zdolność mówienia, wciąż krzyczą Szlag!, gdy są zdenerwowani? Jak to się stało, że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne, a kupka tylko dziecinna? I dlaczego, chcąc kogoś obrazić, prostujemy środkowy palec?Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach, kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”, zastąpić gwiazdką, ocenzurować – lecz są tak pociągające, że nie potrafimy przestać ich używać.Benjamin Bergen, językoznawca i kognitywista, tłumaczy co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje, że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć, wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi, że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne, What the F jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak i dlaczego przeklinamy.Fascynująca podróż na styku etymologii, neuronauk i kultury – „Discover”Bergenowi udaje się nas przekonać, że warto docenić społeczną rolę „brzydkich” słów - „Science”

Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych wyd. 2 - od 28,79 zł, porównanie cen w 23 sklepach.

What Swearing Reveals About Our Language, Our Brains, and Ourselves przekład: Zuzanna Lamża wydawnictwo: What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych Benjamin K.

POWIĄZANE KSIĄŻKI