II Wojna Światowa na morzu. Historia globalna

II Wojna Światowa na morzu. Historia globalna - Craig Symonds | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Craig Symonds
WYMIAR
10,37 MB
NAZWA PLIKU
II Wojna Światowa na morzu. Historia globalna.pdf
ISBN
8547573621055

OPIS

Wojny wygrywa się lub przegrywa na morzuMonumentalna historia wojny morskiej 1939-1945Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. II wojna światowa na morzu stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939-1945.Wielu historyków uważa, że podczas II [WK1] wojny światowej kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć znaczenie miały właśnie operacje morskie. Niewielu jednak tłumaczy, jak i dlaczego do tego doszło. Odpowiedzi znajdziemy w tej książce.Symonds łączy precyzję opisu z wciągającą narracją na temat najważniejszych operacji morskich. Ukazuje zmagania armad, operacje desantowe i pojedyncze walki, które zmieniły bieg historii. Epickie starcia lotniskowców na Pacyfiku i podwodną wojnę U-Bootów na Atlantyku, ewakuację z Dunkierki, tragedię Pearl Harbor i zwycięstwo w bitwie o Midway, zatopienie francuskiej floty w Tulonie przez Brytyjczyków, lądowanie w Afryce Północnej, a następnie otwierający drugi front desant w Normandii.Wojna na morzu i pod powierzchnią wody to historia odwagi marynarzy, geniuszu wojennego dowódców, kaprysów pogody, a czasem również żołnierskiego szczęścia.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Wojny wygrywa się lub przegrywa na morzu Monumentalna historia wojny morskiej 1939-1945 Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. II wojna światowa na morzu stanowi ukoronowanie jego badań. Wojny wygrywa się lub przegrywa na morzu Monumentalna historia wojny morskiej 1939-1945 Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej.

(1946- ), Tryl, Fabian Tłumaczenie, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Rok wydania: 2020. II wojna światowa (1939-1945), Marynarka wojenna, Wojna morska, Opracowanie, 1901-2000, 1939-1945 Więcej informacji ... II wojna światowa na morzu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI