Archipelag Psa

Archipelag Psa - Claudel Philippe | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Claudel Philippe
WYMIAR
12,6 MB
NAZWA PLIKU
Archipelag Psa.pdf
ISBN
7701143977893

OPIS

Pewnego poranka na plażę jednej z wysp Archipelagu Psa morze wyrzuca trzy ciała czarnoskórych mężczyzn. Wszystko wskazuje na to, że topielcy to emigranci przemycani przez Morze Śródziemne. Nieliczni, którzy o tym wiedzą, zastanawiają się, co zrobić z ciałami? Czy − jak chce Mer - wrzucić zwłoki do rozpadliny po kryjomu, by nie odstraszyć inwestorów planujących wybudować na wyspie uzdrowisko? A może - jak domaga się Nauczyciel − zawiadomić odpowiednie służby i szukać prawdy o tym, jak zginęli mężczyźni? Pewne jest jedno: spokojnych wyspiarzy żyjących z rybołówstwa i uprawy winorośli czeka egzamin z człowieczeństwa.„Archipelag Psa” Philippe’a Claudela to ponadczasowa powieść-refleksja na temat ludzkiej kondycji. Autor demaskuje postawy społeczne, burzy pozorny spokój i stawia ważne pytania o to, czy mamy prawo za wszelką cenę bronić status quo − nawet gdyby oznaczało to sprzeniewierzenie się ideałom.Przypowieść o ciemnej stronie ludzkiej natury.„Le Figaro”Żeby napisać „Archipelag Psa” - parabolę o kryzysie emigracyjnym - pisarz zapożyczył tyle samo z powieści, co z teatru.„Le Monde”W tym jest Szekspir.„Madame Figaro”Nieustępliwa.„Elle”

Autor demaskuje postawy społeczne, burzy pozorny spokój i stawia ważne pytania o to, czy mamy prawo za wszelką cenę bronić status quo nawet gdyby oznaczało to sprzeniewierzenie się ideałom. Archipelag Psa Philippe a Claudela to ponadczasowa powieść-refleksja na temat ludzkiej kondycji. Autor demaskuje postawy społeczne, burzy pozorny spokój i stawia ważne pytania o to, czy mamy prawo za wszelką cenę bronić status quo - nawet gdyby oznaczało to sprzeniewierzenie się ideałom.

Autor demaskuje postawy społeczne, burzy pozorny spokój i stawia ważne pytania o to, czy mamy prawo za wszelką cenę bronić status quo - nawet gdyby oznaczało to sprzeniewierzenie się ideałom. „Archipelag Psa" Philippe'a Claudela to ponadczasowa powieść-refleksja na temat ludzkiej kondycji. Autor demaskuje postawy społeczne, burzy pozorny spokój i stawia ważne pytania o to, czy mamy prawo za wszelką cenę bronić status quo − nawet gdyby oznaczało to sprzeniewierzenie się ideałom. "Archipelag Psa" to intrygująca, a zarazem dająca do myślenia powieść, która nigdy nie straci na aktualności.

POWIĄZANE KSIĄŻKI