Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przystanek jezioro

Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przystanek jezioro - Maciej Kozłowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Kozłowski
WYMIAR
10,6 MB
NAZWA PLIKU
Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przystanek jezioro.pdf
ISBN
9562276382981

OPIS

Autorzy bestsellerowych „Zanim wyjedziesz w Bieszczady" wyłaniają się z lasu kopcących retort, aby przystanąć nad Jeziorem Solińskim. To tu rozpoczynają nową opowieść.Dla jednych Jezioro Solińskie jest symbolem eksperymentów hydrologicznych. Dla innych to bieszczadzkie Krupówki, strefa komercyjna, którą należy omijać szerokim łukiem. Ale Soliński Zbiornik Wodny stworzył też strefę wolności, dając początek artystycznej wspólnocie, która wyrosła na jego brzegach w latach 90. Ta wspólnota nie pozbyła się swych ideałów. W ich centrum pozostała przyroda.Autorzy książki docierają do mieszkańców najdzikszych rejonów Jeziora Solińskiego. Poznajemy historie jego powstania, losy zalanych wsi i ostatnich unickich cerkwi oraz anegdoty o życiu spędzonym nad wodą. Czytamy o walkach mieszkańców z UPA, bratobójczych wyprawach, przeprawianiu się przez rzekę na szczudłach, o żaglówce, na której w latach 80. wypoczywali muzycy przygrywający PRL-owskim notablom podczas dansingów na legendarnym Jaworze.Wreszcie głos otrzymują zwierzęta i rośliny: wilki, które podobnie jak pustelnicy upodobały sobie dzikie rejony Soliny, oraz bobry, które zmysłem ekologicznym przewyższyły budowniczych betonowej zapory na Sanie.Zanim wyjedziesz w Bieszczady, mijasz jezioro. Czas na przystanek.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Pseudonim. Autorzy bestselerowych „Zanim wyjedziesz w Bieszczady" wyłaniają się z lasu kopcących retort, aby przystanąć nad Jeziorem Solińskim.

Przystanek jezioro" to kontynuacja wydanej w 2019 r. książki, przybliżającej Bieszczady i życie - jak sam autor pisze - „dwóch najsłynniejszych w Polsce leśników".

POWIĄZANE KSIĄŻKI