Piłsudski. Portret przewrotny. Biografia

Piłsudski. Portret przewrotny. Biografia - Maciej Gablankowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Gablankowski
WYMIAR
8,95 MB
NAZWA PLIKU
Piłsudski. Portret przewrotny. Biografia.pdf
ISBN
3262287073125

OPIS

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych Polaków XX wiekuWielki wódz, twórca niepodległości, pogromca bolszewików. Jednocześnie przywódca, który nie przebierał w środkach, by osiągnąć cel, a swoich przeciwników zamykał w obozach.Przez jednych uważany za odważnego konspiratora, wręcz terrorystę. Przez drugich za tchórza, który jak ognia unikał niebezpieczeństwa.To on zapewnił kobietom w Polsce prawa wyborcze, choć dał się poznać jako mizogin i szowinista.Postać Piłsudskiego do dziś budzi wiele sprzecznych uczuć, a to, jakim przywódcą był naprawdę, wciąż pozostaje tajemnicą. Czy rzeczywiście stworzył on niepodległą Polskę, czy tylko przywłaszczył sobie dokonania innych? W jakim stopniu sukces bitwy warszawskiej był jego zasługą?W „Piłsudskim. Portrecie przewrotnym. Biografii” Maciej Gablankowski rozprawia się z najczęściej powtarzanymi mitami na temat Marszałka i prezentuje zupełnie inne spojrzenie na tę genialną, choć skomplikowaną i kontrowersyjną postać. To sprawia, że otrzymujemy biografię niezwykle błyskotliwą i inspirującą do niekończących się historycznych dyskusji.Maciej Gablankowski (ur. 1980) - z wykształcenia historyk i amerykanista, z zawodu wydawca, redaktor i menedżer. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci, żeglarz i snowboardzista.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Portret przewrotny. Biografia - Gablankowski Maciej.

Powiadomienia wysyłamy natychmiast po pojawieniu się towaru w sklepie. Zlecając nam powiadomienie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do celów marketingowych XLM.pl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI