Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych (wydanie 2)

Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych (wydanie 2) - Kelsey Hightower | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kelsey Hightower
WYMIAR
10,43 MB
NAZWA PLIKU
Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych (wydanie 2).pdf
ISBN
5857616467286

OPIS

Kubernetes jest czymś więcej niż platformą do orkiestracji kontenerów. W ciągu zaledwie kilku lat stał się najpopularniejszym i najbogatszym narzędziem do tworzenia, wdrażania i utrzymywania aplikacji w chmurze. Tak radykalna zmiana sposobu funkcjonowania systemów informatycznych wymaga przemodelowania podejścia i stylu pracy zespołów programistycznych. Jeśli jednak wypróbujesz Kubernetesa, przekonasz się, że bardzo upraszcza on tworzenie, wdrażanie i utrzymywanie systemów rozproszonych. Jego twórcy, bazując na własnych wieloletnich doświadczeniach, zaprojektowali go od podstaw, aby zapewnić inżynierom wydajną, efektywną i przyjemną pracę.Ta książka jest przeznaczona dla początkujących i zaawansowanych użytkowników Kubernetesa. Dzięki niej osiągniesz nowe poziomy prędkości, zwinności, niezawodności i wydajności budowanych systemów. Opisano tu, jak działa orkiestrator klastrów Kubernetes oraz jak wykorzystać jego narzędzia i interfejsy API do usprawnienia procesów rozwoju, dostarczania i utrzymywania rozproszonych aplikacji. Wyjaśniono niezbędne szczegóły dotyczące aplikacji kontenerowych, uruchamiania i obsługi klastrów oraz wdrażania aplikacji w Kubernetesie. Przedstawiono sposoby integracji magazynów danych i rozszerzania platformy. Przydatnym podsumowaniem treści zawartych w książce jest kilka praktycznych przykładów tworzenia i wdrażania rzeczywistych aplikacji w Kubernetesie, a także omówienie metod organizowania aplikacji w systemie kontroli źródła.Najciekawsze zagadnienia:tworzenie i uruchamianie klastrów Kubernetesaprojektowanie aplikacji: kapsuły, usługi, narzędzia Ingress i obiekty ReplicaSetintegracja magazynów danych z kontenerowymi mikrousługamiobiekty specjalne: DaemonSet, Job, ConfigMap i tajne danepraktyczne przykłady tworzenia i wdrażania rzeczywistych aplikacji w KubernetesieKubernetes: systemy rozproszone mogą być skalowalne i niezawodne!

Komputery. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.

Zobacz inne Informatyka, najtańsze i najlepsze oferty, Kubernetes Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych Podręcznik szkolny już od 27,40 zł - od 27,40 zł, porównanie cen w 22 sklepach. Zobacz inne Podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty, Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych Systemy rozproszone miały być odpowiedzią na zwiększone wymagania wobec systemów informatycznych.

POWIĄZANE KSIĄŻKI