Przybliżenia. Narkotyki i upojenie

Przybliżenia. Narkotyki i upojenie - Ernst Junger | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ernst Junger
WYMIAR
6,89 MB
NAZWA PLIKU
Przybliżenia. Narkotyki i upojenie.pdf
ISBN
8955091785038

OPIS

"Usłyszałem szum morza i rozpocząłem wędrówkę. Obrazy były mocne i bezpośrednie: pozbawione refleksji. Do tej pory lśniły jak światło w lustrze - teraz widziałem samo światło, i to bardzo blisko. Oddech był szybszy, energiczniejszy. Każde tchnienie jest rozkoszą; tu sobie to uświadomiłem. Czułem je jako łagodny dotyk przepony. Ten dotyk był rytmiczny, był ruchem wahadła, które głaskało, ocierało się, delikatnie gubiąc się następnie w bardzo dalekim odchyle. Wróciło i znów się otarło, nieco głębiej i pieszczotliwiej. Kontynuowałem wędrówkę po ziemi, słyszało się szelesty; to było rozkoszne, przyjemne. Wahadło kołysało się i powracało; jego rozmach się zwiększył. Teraz ja wzbijałem się wraz z nim; physis odgałęziła licznik. Wsiadłem do ciężarka wahadła jak do gondoli huśtawki w kształcie statku; miała formę sierpa księżyca. Kil był ostro wyszlifowany, z ledwością dotykał skóry. To powiew ją głaskał. Wrażliwość ulegała spotęgowaniu, gdy huśtawka jechała w górę - na samym szczycie dochodził zawrót głowy. Zmuszał do śmiechu, a później opadał ze świstem. Ruchu nie dało się już zatrzymać, a także kontrolować; osiągnął stopień, w którym grozi."z rozdziału Karp po polsku

Do tej pory lśniły jak światło w lustrze - teraz widziałem samo światło, i to bardzo blisko. Oddech był szybszy, ... Usłyszałem szum morza i rozpocząłem wędrówkę.

Narkotyki i upojenie to kolejne wielkie zaskoczenie, ukazanie nowego, dalece odmiennego oblicza niemieckiego pisarza. Poznaliśmy go już jako germańskiego rycerza, duchowego arystokratę, bezkompromisowego świadka stulecia, ... EBook Przybliżenia Narkotyki i upojenie - mobi, epub / Ernst Junger , 34,42 zł, Usłyszałem szum morza i rozpocząłem wędrówkę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI