Krajobraz grunwaldzki w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków. Wokół mitów i rzeczywistości

Krajobraz grunwaldzki w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków. Wokół mitów i rzeczywistości - Jan Gancewski (red.) | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jan Gancewski (red.)
WYMIAR
3,86 MB
NAZWA PLIKU
Krajobraz grunwaldzki w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków. Wokół mitów i rzeczywistości.pdf
ISBN
9128330569095

OPIS

Najnowsza publikacja olsztyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego stanowi podsumowanie konferencji naukowej poświęconej tematyce grunwaldzkiej. Zawiera najbardziej aktualne ustalenia badaczy. Książka stanowi wynik polsko-niemieckiego projektu badawczego, będącego "przykładem [...] nowoczesnego nurtu historiografii w badaniach nie tylko nad stroną militarną bitwy grunwaldzkiej, ale również szerzej - wielopłaszczyznowychi wielowątkowych stosunków w świecie kontaktów polsko-krzyżackich i późniejszego echaw badaniach tego fenomenu, w obu [...] historiografiach na przestrzeni wieków". Materiał tekstowy uzupełnia niezwykle bogata kartografia dotycząca Wielkiej Bitwy.

Zobacz inne Tytuł: Krajobraz grunwaldzki Podtytuł: w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków. Wokół mitów i rzeczywistości Wydawnictwo: Elset ISBN: 9788361602613 Języki: polski, niemiecki Rok wydania: 2009 Ilość stron: 232 Format: 16.0x24.0cm Oprawa: Miękka Waga: 0.44 kg Redakcja: Gancewski Jan Krajobraz grunwaldzki w dziejach polsko-krzyżackich i polsko-niemieckich na przestrzeni wieków.

4,5 / 5 Napisz opinię Dodaj do ulubionych. Kategoria Historia i literatura faktu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI