Zielone sari

Zielone sari - Ananda Devi | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ananda Devi
WYMIAR
4,23 MB
NAZWA PLIKU
Zielone sari.pdf
ISBN
1041293318668

OPIS

Na treść powieści składa się monolog umierającego starego lekarza, którym opiekują się 64-letnia córka i 40-letnia wnuczka. Stary Doktor przez całe życie był tyranem i manipulatorem. W dialogach z żoną, córką i wnuczką (rzeczywistych, a może wyimaginowanych?), ściera się z nimi, skłóca je między sobą, starając się odtworzyć i utrzymać dawną uprzywilejowaną pozycję domowego despoty. Powoli, ale nie do końca, rozwija się tu wątek rodzinnej przemocy, w którym dopatrzeć się można również symbolicznego przedstawienia stosunków panujących w konserwatywnym, patriarchalnym społeczeństwie.

Używany - dobry. Powieść Zielone Sari (oryg. Le sari vert - wydana przez Gallimarda w 2009 roku w prestiżowej serii „Collection blanche" i powtórnie w kieszonkowej serii Folio, w 2010 nagroda Louis-Guilloux) należy do najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów Anandy Devi.

Sprawdź też koniecznie recenzję "Zielone sari". Zielone sari Książka już od 22,24 zł - od 22,24 zł, porównanie cen w 27 sklepach. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Zielone Sari to pierwsza powieść Anandy Devi przełożona na język polski zaliczana jest do najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów maurytyjskiej pisarki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI