Rozsmakuj się w powiecie bydgoskim

Rozsmakuj się w powiecie bydgoskim - Izabela Chudzyńska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Izabela Chudzyńska
WYMIAR
7,90 MB
NAZWA PLIKU
Rozsmakuj się w powiecie bydgoskim.pdf
ISBN
3448379021365

OPIS

"Historia człowieka jest także historią kuchni i kulinariów. Nasze dzieje zaczęły się wszak od pechowego poczęstunku w raju. Potem była uczta Baltazara i ostatni wieczerza. W 1000 roku Chrobry przygotował poczęstunek, jakiego cesarz niemiecki jeszcze nie widział. Prawie cztery wieki później przyjęciem dla cesarza i królów zasłynął Wierzynek. Król Stanisław zapraszał na obiady czwartkowe, w 1840 roku na słowa pojedynkowali się Mickiewicz i Słowacki , oczywiście podczas uczty.Izabela Chudzyńska zabiera nas na inną ucztę. Ucztę powiatu bydgoskiego. Mały to region, ale nie mijała go wielka historia. Stąd karkówka po krzyżacku, Kerstbrood, szczupak po jezuicku i bigos ułański. Muszą tu żyć ludzie subtelni, skoro stworzyli przepisy na salceson owocowy, malinowe ptysie albo ogórki w cukrze. Niczym zagadka jawią się pociecha pastora, pyszne myszki czy łote runo. W książce jest pięknie dzięki fotografiom, a mądrze dzięki komentarzom o historii i tradycji. Przede wszystkim jednak - przepysznie!"

Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy. Szybkie wysyłki.

Wymienione wyżej trzy grodziska zlokalizowane na krawędzi Doliny Dolnej Wisły są ponadto wpisane do wojewódzkiego rejestru zabytków. Makabryczny wypadek w powiecie bydgoskim. Kierowca wypadł z auta i został nim przygnieciony! [ZDJĘCIA] Do wypadku doszło w środę wieczorem - poinformowali strażacy z OSP KSRG Koronowo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI