Pierwszy dzień

Pierwszy dzień - Maria Jerszow | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maria Jerszow
WYMIAR
11,63 MB
NAZWA PLIKU
Pierwszy dzień.pdf
ISBN
4872888785603

OPIS

Pięknie ilustrowana i opracowana książka Marii Jerszow, od wielu lat zajmującej się woluntarnie pedagogiką.Młody człowiek chciałby założyć rodzinę. Na razie ma dziewczynę i myśli o niej poważnie. Nie wie, jak się do tego zabrać, nie miał swojej rodziny, wychowywał się w placówkach opiekuńczych. Idzie do psychologa, aby wspólnie z nim opracować plan na rodzinny dom.W książce wykorzystana jest metafora budowy domu, która porządkuje prowadzone rozważania. Nie ma gotowych rad, tylko chwila zastanowienia nad poszczególnymi etapami i zagadnieniami (co jest naszym fundamentem, co daje nam podstawę i oparcie…).Tekst przeznaczony dla czytelników w różnym wieku. Młodzi ludzie mogą znaleźć w nim inspirację do przemyśleń, starsi również, nawet w okresie, który jest bardziej podsumowaniem niż nowym planem.Książka wydana drukiem pełnokolorowym na najwyższej jakości papierze Munken Pure, szyta nićmi. Tekst uzupełnia bogata warstwa ilustracyjna.

W dawnych kalendarzach dzień przesilenia wiosennego był również początkiem roku. Pierwszy dzień wiosny w kalendarzu, to nie to samo co pierwszy dzień wiosny astronomicznej.

Poza tym pierwsze dni ciąży przebiegają niemal bezobjawowo i nawet jeśli są zauważone bywają mylone z przeziębieniem lub grypą żołądkową. Pierwszy dzień wolności - polski film z 1964 roku, zrealizowany według dramatu Leona Kruczkowskiego pod tym samym tytułem.Film jest studium psychologicznym postaw moralnych w obliczu tragedii spowodowanych wojną. Plenery: Bystrzyca Kłodzka W Polsce pierwszy dzień wiosny szczególnie hucznie obchodzi się w szkołach, ponieważ to właśnie 21 marca wypada Dzień Wagarowicza.

POWIĄZANE KSIĄŻKI