Opozycja w NRD i w PRL Wzajemne relacje i oceny

Opozycja w NRD i w PRL Wzajemne relacje i oceny - Piotr Zariczny | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Zariczny
WYMIAR
6,73 MB
NAZWA PLIKU
Opozycja w NRD i w PRL Wzajemne relacje i oceny.pdf
ISBN
5677852739101

OPIS

Książka opowiada o kontaktach między polskimi i niemieckimi opozycjonistami w okresie zimnej wojny. O ile Polska była dla Niemców z NRD głównym partnerem w dążeniu do obalenia reżimu komunistycznego, o tyle dla polskiej opozycji kontakty te nie należały do najważniejszych, co nie znaczy, że były całkowicie bagatelizowane. Przyczyniły się one jednak do stworzenia podwalin ruchu opozycyjnego w NRD i w konsekwencji do upadku muru berlińskiego. Poruszana przez autora tematyka wpisuje się w ożywiona dyskusje na temat fenomenu "zniewoleń krótkiego stulecia" i w komparatystyczny profil badania stosunków polsko-niemieckich.

Autor: Zaiczny Piotr. Wydawnictwo: Europejskie Centrum Solidarności ISBN: 978-83-628-5307-6 Format: 23.0x15.8 Liczba stron: 232 Oprawa: Miękka Wydanie: 2013 r.

Język ... Opozycja w NRD i w PRL (Piotr Zaiczny). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Zmieniamy się dla Was! Jesteś na archiwalnej wersji serwisu Allegro Charytatywni.

POWIĄZANE KSIĄŻKI