Hermann Fischer. Rzeźbiarz z Nysy

Hermann Fischer. Rzeźbiarz z Nysy - Jakub Jagiełło | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jakub Jagiełło
WYMIAR
7,98 MB
NAZWA PLIKU
Hermann Fischer. Rzeźbiarz z Nysy.pdf
ISBN
4205665776204

OPIS

W pierwszej ćwierci XVII w. Nysa była jednym z istotniejszych środowisk rzeźbiarskich na Dolnym Śląsku, tuż po Wrocławiu i Legnicy. Konkurowała z nimi z pomocą rzeźbiarzy biskupich oraz miejskich. Do tych drugich należał Hermann Fischer, który wykonywał prace przede wszystkim na zlecenie śląskiej szlachty z okolic Nysy, Niemodlina i Opola. Swoje dzieła pozostawił także w głównych kościołach Nysy i Grodkowa.Książka prezentuje informacje archiwalne o życiu Fischera, jego dorobek artystyczny, a także genezę jego twórczości.Jakub Jagiełło – dr historii sztuki, znawca rzeźby nowożytnej na Dolnym Śląsku. Doktoryzował się na Uniwersytecie Warszawskim. Kierownik i wykonawca trzech grantów naukowych Narodowego Centrum Nauki. Autor książek, m.in. „Renesansowe i manierystyczne portale Dolnego Śląska” (2013), „Johann Pol. Rzeźbiarz z Głogowa” (2013),„Zapomniane miejsca Dolnego Śląska. Sudety Zachodnie” (2012), „Kościół w Dłużycach” (2005; współautor) i „Dwór renesansowy w Dziewinie” (2004) oraz wielu publikacji przewodnikowych i krajoznawczych. Autor kilkunastu artykułów naukowych.

Konkurowała z nimi z pomocą rzeźbiarzy biskupich oraz miejskich. Do tych drugich należał Hermann Fischer, który wykonywał prace przede wszystkim na zlecenie śląskiej szlachty z okolic Nysy, Niemodlina i Opola... Książka Hermann Fischer Rzeźbiarz z Nysy - Jakub Jagiełło W pierwszej ćwierci XVII w.

- ISBN: 978-83-6342-423-7 W pierwszej ćwierci XVII w. Nysa była jednym z istotniejszych środowisk rzeźbiarskich na Dolnym Śląsku, tuż po Wrocławiu i Legnicy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI