29 Pułk Strzelców Kaniowskich

29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Przemysław Dymek | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Przemysław Dymek
WYMIAR
10,4 MB
NAZWA PLIKU
29 Pułk Strzelców Kaniowskich.pdf
ISBN
5012156791633

OPIS

Kolejny z zeszyt z serii "Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich w Kampanii Wrześniowej". W poszczególnych rozdziałach omówiono udział pułku w walce o granice w latach 1918-1920, jego działalność w okresie międzywojennym oraz zagadnienia bezpośrednio związane z kampanią wrześniową: mobilizację, walki osłonowe i odwrotowe w Wielkopolsce, udział w bitwie nad Bzurą, walki odwrotowe w Puszczy Kampinoskiej, walki w obronie Warszawy, a także obsadę personalną, sztandar i odznakę 29. Pułku Strzelców Kaniowskich.

Uroczystość miała miejsce 15 maja 1921 roku. Pogrzeb żołnierza kaliskiego 29.

Data ostatniej modyfikacji: Los sprawił, że, po latach, w jednym miejscu spotkały się dwa spośród czterech Pułków Strzelców Kaniowskich. Wspomniany już 30 Pułk, a właściwie jego I batalion dowodzony przez majora Kamińskiego, przydzielony do obrony Warszawy z jednej strony, oraz idący w składzie 5 Kaliskiej Dywizji Piechoty gen.

POWIĄZANE KSIĄŻKI