Gombrowicz – loading. Esej o formie życia

Gombrowicz – loading. Esej o formie życia - Grzegorz Jankowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Jankowski
WYMIAR
8,33 MB
NAZWA PLIKU
Gombrowicz – loading. Esej o formie życia.pdf
ISBN
6568301253741

OPIS

Gdzie dziś, w świecie nowoczesnych technologii i nowych aparatów władzy, przebiega granica między intymnością a tym, co społeczne?W jaki sposób odnosimy się do własnego i cudzego życia? Jak je pokazujemy i jak o nim mówimy?Czego o formie życia uczy nas Gombrowicz?Informacje o autorach:Grzegorz Jankowicz (ur. 1978) – filozof literatury, krytyk i tłumacz. Pracownik Centre for Advanced Studies in the Humanities Uniwersytetu Jagiellońskiego.Wiceprezes Fundacji Korporacja Ha!art, redaktor jej dwóch serii wydawniczych: Linia Krytyczna i Proza obca. Redaktor działu kultury „Tygodnika Powszechnego”.Juror Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Dyrektor wykonawczy Festiwalu Conrad, Festiwalu Copernicus oraz Międzynarodowego Festiwalu Historycznego „Wiek XX. Anamneses”.Ostatnio opublikował "Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami” (Kraków 2013) oraz „Cmono. Rozmowy z pisarzami” (Kraków 2013).

Pseudonim. Tytuł ... Gdzie dziś, w świecie nowoczesnych technologii i nowych aparatów władzy, przebiega granica między intymnością a tym, co społeczne? W jaki sposób odnosimy się do własnego i cudzego życia? Jak je pokazujemy i jak o nim mówimy? Czego o formie życia uczy nas Gombrowicz? Kairos.

"Oto zbiór wspomnień ludzi, którzy spotykali Gombrowicza w czasie jego kilkuletniego - tuż przed śmiercią -... Gombrowicz - loading. Esej o formie życia 2014 wydanie 1 .

POWIĄZANE KSIĄŻKI